Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Örgütü, kuruluşunun 90. yıldönümünde parti il binasından

Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyerek, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Sloganlar eşliğinde yapılan yürüyüşe CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Devrim Kök katıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise yürüyüş yapan grubu Cumhuriyet Meydanı’nda karşıladı. Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktıktan sonra konuşma yapan CHP İl Başkanı Devrim Kök, “90 yıllık bir mücadele, yani şerefle onurla bezenmiş 90 yıl. Bugün 90 yıllık bu çınarın gölgesinde hep beraber siyaset yapmanın, mücadele etmenin onurunu, gururunu yaşıyoruz” dedi.

90 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca hiç bu kadar kaygılanmaya neden olan gelişmeler yaşanmadığını ifade eden Kök, konuşmalarını şöyle sürdürdü :

“Ülkenin geldiği durumu hepimiz biliyoruz. İkinci bir kurtuluş savaşına ihtiyaç var. İkinci bir milli mücadeleye ihtiyaç var. Görüyorsunuz televizyonlarda yaratılmış sahte ustalar görüyorsunuz. Televizyonlarda ağlayan insanlar görüyorsunuz. Peki bu ülkenin Başbakanı Rabia için gözyaşı dökerken acaba Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki en demokratik hak arama mücadelesi olan Gezi Parkı eylemlerinde katledilen, öldürülen gençler için neden gözyaşı dökmez. Rabia için döktüğü gözyaşlarını daha 19-20 yaşında anasının, babasının göz nuru iken vatan aşkına, bayrak aşkına gözlerini kırpmadan şehit düşen Mehmetçiklerimiz için, vatan evlatları için neden dökmez. 19 yaşında Gezi Parkı eylemlerinde mücadele verirken bir kardeşimiz sıkıştırılarak katlediliyor, öldürülüyor. Bir öğretmenimiz Hopa’da öldürülüyor. Bu ülkede demokrasi bile lüks olmaya başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here