CHP 2B mitingleri yapacak CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök,

altından kalkamayacakları bir rayiç bedeli korkusuyla ilimizin batı bölgesindeki vatandaşın atadan dededen kalma topraklarını tefecilere satar halde olduklarını belirtti. Kök; “Karar aldık. Batı’da en az 4 bölgede 2B konusunda mitingler yapacağız. 2B uzmanları ile konuya vakıf avukatları da yanımıza alıp halkı aydınlatacağız. İktidarın bu vicdansızlığına da dur diyeceğiz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı’nın bazı batı ilçe ve köylerinde yürüttüğü 4 günlük çalışma tamamlandı. Finike, Demre ve Kaş ilçe örgütlerince organize edilen ve il yönetim kurulu üyelerinin de dahil olduğu etkinliğin değerlendirmesini yapan il başkanı Devrim Kök, “ Çok vahim manzaralarla karşılaştık” dedi.

TARIM İÇLER ACISI

Finike, Demre ve Kaş’ın gerek ilçe merkezlerinde ve gerekse bağlı köylere, ilçe yöneticileri, bölge belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyelerinin de dahil olduğu heyetle, konvoylar halinde gittiklerini ve bölge halkınca çok büyük ilgiyle karşılandıklarını belirten Devrim Kök, ancak onlardan duyduklarıyla burukluklar yaşadıklarını anlattı. Öncelikle; bölgenin en önemli geçim kaynağı tarımın içler acısı olduğunu belirtmek istediğini kaydeden CHP İl Başkanı Devrim Kök, “Özetle; hükümetin bir tarım politikası yak. Salatalık 5 kuruşları görmüş, ihracat bitme noktasına gelmiş. Halk, hiçbir iktidar döneminde düşmediği bir darlığın içerisinde” diye konuştu.

ELEKTRİKLERİ KESİLİYOR

Bölge halkının elektrik paralarını bile ödeyemez bir durumda olduğunu dikkate sunan Devrim Kök; “Sadece Kaş’ta, binin üzerinde abone, elektrik borçlarını ödeyemediği için haciz işlemleriyle karşı karşıya. Elektrik abonelikleri iptal aşamasında… Takdir edersiniz ki elektrik, ekmek, su kadar önemli bir temel ihtiyaç. Halk ve özellikle çiftçi o derece mağdur ki, elektrik ücretlerini bile ödeyemeyecek duruma düşürülmüştür. Durum çok vahimdir ve çiftçi resmen sahipsizdir” ifadelerini kullandı.

 2B TEFECİLERE GEÇİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Devrim Kök, bir dramın da 2B konusunda yaşandığının altını çizdi. Anılan bölgede önemli oranda 2B arazilerinin bulunduğunu hatırlatan Devrim Kök, bu arazilerin şimdilerde hızla tefecilerin eline geçtiğini şöyle anlattı; “Rayiç bedelleri belirlenmediği için hak sahipleri, rayiç bedelleri ödeyemeyecekleri kadar yüksek bedel olacağı endişesiyle, çok komik ramaklara, atadan dededen kalan topraklarını tefecilere satıyorlar. Bu hükümetin 2B hak sahiplerine reva gördüğü bu davranış tek kelimeyle vicdansızlıktır”

HALKA 2B ANLATILACAK

Devrim Kök, “Ancak biz bu vicdansızlığa dur diyeceğiz” dedi. 10 gün içerisinde o bölgede 4 ayrı noktada ‘2B mitingleri’ düzenleyeceklerini belirten Kök; “Bunun planlamasını hemen yapıp en geç 10 gün içerisinde o bölgede 4 ayrı noktada mitingler düzenleyeceğiz. Yanımızda 2B uzmanları olacak, 2B konusuna vakıf avukatlar olacak yanımızda. Cumhuriyet Halk Partisi olarak 2B konusunda da, haklı mücadelelerinde, o halkın sonuna kadar yanında olacağız. Halkı iktidarın bu vicdansızlığın tuzağından kurtarmaya çalışacağız. Onları bilgilendirecek, haklarını anlatacağız” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here