Halk Cephesi’nin çağrısıyla Halk Bankası önünden Attalos Heykeli’ne kadar Hasan Ferit Gedik için yapılan yürüyüş  yapıldı.

Hasan Ferit Gedik ölümsüzdür, Halka, Devrimcilere Kalkan Elleri Kıracağız, Çeteler Halka Hesap Verecek, Çetelerden Hesap Sorduk Hesap Soracağız, Canımız Pahasına da Olsa Mahallemizden Kovacağız, Uyuşturucu Satmak Şerefsizliktir, Bedel Ödedik Bedel Ödeteceğiz sloganlarının atıldığı yürüyüşte  çevredeki vatandaşların alkışlarıyla destek verdiği gözlendi..
Yapılan yürüyüşün ardından Attalos Heykeli önünde Hasan Ferit Gedik ve Devrim Şehitleri için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Yapılan açıklamayı İzzettin Günay’ın okudu.

HASAN FERİT’İN KATİLİ FAŞİST HALK DÜŞMANI AKP, ONUN FAŞİST POLİSİ VE BESLEMELERİ FAŞİST ÇETELERDİR!

29 Eylül Günü akşamı Gülsuyu Mahallesinde çetelere karşı yapılan yürüyüşte, çetelerin silahlı saldırısıyla başından vurulan Hasan Ferit Gedik şehit düşmüştür. Ayrıca çetelerin saldırısı sırasında bir Halk Cepheli Gökhan Aktaş’ta başına aldığı kurşunla ağır yaralanırken, çetelerin saldırısında “Semiha Ateş, Abdullah Kıyak ve Yalçın İleri” çeşitli yerlerinden yaralandı.
Yıllardır ülkemizin mahallelerinde uyuşturucuya, fuhuşa, kumara ve hırsızlığa kısaca yozlaşmaya karşı mücadele eden halkın ve devrimcilerin karşısına devletin katil polisi çıkmış ve bu meşru savunmaya karşı bu yozlaşmanın yayılmasına sebep olmaya çalışmışlardır. Halkımız mahallelerine sahip çıkması sonucunda, devrimciler canı pahasına değerlerini ve çocukların geleceğini düşünüp yozlaşmaya karşı çıkması sonucunda, onlarca halk çocuğu, gençlerimiz, devrimcilerimiz yıllarca hapis cezası almış ve canlarını vermeye kadar bedel ödemişlerdir.
Bundan iki ay önce kadar yine uyuşturucu çetelerine karşı İstanbul Gülsuyu mahallesinde halkın yaptığı yürüyüşe çeteler tarafından güpegündüz, kameraların önünde silahlarla, ateş ediliyor ve her ne hikmetse söz konusu devrimciler olduğunda en küçük demokratik hak aramalarına müdahale eden polis, uyuşturucu çetelerinin halka saldırmasına göz yumuyor. Ve yine hızını devletin korumasından alan uyuşturucu çeteleri halkın yaşadığı mahallelerde bilinçli olarak beslenmesi sonucunda uyuşturucuya karşı yapılan yürüyüşte yine silahlarla halka ateş açılmış ve Hasan Ferit Gedik başından vurularak şehit düşmüştür. Bu açıkça faşist iktidarın katil polislerince rantçı ve halk düşmanı çetelerin beslenmesi demektir. Bu açıkça resmi-gayriresmi sermayenin, uyuşturucu baronlarının devlet ve iktidar tarafından halkı yozlaştırma, halkı sömürme politikasının itirafıdır. Halkın vergileriyle, ürettikleriyle, maaş alıp halka kurşun sıkmak, sıktırmak alçaklıktır, halk düşmanlığıdır.

Bütün bu yapılanların bir karşı hesabı mutlaka olacaktır. Mahallelerimize sahip çıkacağız. Bütün çete artıklarına, halkı sömüren halkı yozlaştırmaya, gençleri uyuşturucu bataklığına çekmeye çalışan sermaye sınıfına sesleniyoruz; çabalarınız boşunadır. Bu çürümüş bataklık düzeninizi yerin dibine sokacağız, sömürü bataklığınızı kurutacağız. Polislere sesleniyoruz; halktan maaş alıp sermayenin bekçiliğini yapıp uyuşturucu çetelerin tarafını tutmayın, sizlerin de çocuklarınız var uyuşturucu satanlardan medet ummayın. Evinize kanlı ekmek götürmeyin, elinizden hiçbir şey gelmiyorsa birazcık onurunuz varsa gidin simit satın onurlu yaşayın, halk çocuklarının kanına girmeyin. Haklara zulüm eden, halk çocuklarının canına kasteden bu saltanat er ya da geç yıkılacağı için altında kalmayın. Bu memleket bizimdir, bu topraklar ve mahallelerimiz bizimdir, yani Anadolu halklarınındır. Canımız pahasına da olsa mahallelerimizi çetelerinizden temizleyeceğiz. Çocuklarımızın hayatlarıyla ödediğimiz her bedelin hesabını soracağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here