Antalya Söyleşi Grubu  “Çarşamba Söyleşileri”ni başlatıyor.

13 Mart 2013 Çarşamba günü saat:19.00`da ÖDP İl Binasında yapılacak söyleşide Antalyalılar Tarihçi Evren Dayar ile  ““Muhacirlerden Ulus Oluşturma” – Antalya Örneği   (1923 – 1945“ konulu söyleşide buluşacak.

Söyleşi ile ilgili grubun yaptığı açıklama:

Arkadaşlar Çarşamba söyleşilerine tekrar başlıyoruz.

Başlangıç söyleşimiz Türkiye’nin son dönemdeki en önemli tartışmalarından birinin etrafında şekillenecek: Türkiye’nin ulus inşası macerası ve ulus oluşturma süreci. Antalya, bu konuda güzel bir örnek oluşturuyor. Antalya, göçlerle oluşturulmuş bir kent. Toplama kent olan Antalya bize aslında Türkiye’nin hemen her yerinin böyle oluşturulduğuna dair ipuçları da veriyor. Son dönemdeki güncel tartışma da bu arada söyleşide tekrar gündeme gelecek.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler’in başlattığı ulus – millet tartışması, Ertuğrul Özkök’ün “Türklükten istifa”sıyla, Hakan Şükür’ün “Aslında Arnavut ama sonra da Türk olduğunu” açıklamasıyla devam etti. Erdoğan milliyetçiliği ayaklar altına aldı ama yerine başka bir millet koydu. Bütün bunları tartışma imkanımız da olacak.

Antalya’da yaşayan ve Akdeniz Üniversitesi’nde  Antalya tarihini de kapsayan doktora çalışması yürüten tarihçi Evren Dayar’ı mutlaka dinleyelim, sonra da sohbet edelim. Hem Antalya’ya hem de Türkiye’ye daha farklı bakacaksınız. Söyleşi sadece teorik bilgilerimizin hatırlanmasına değil, Antalya’yı tanımamıza hizmet edecek.

Bu maili benim ulaşamayacağımı düşündüğünüz arkadaşlarınıza da ulaştırırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler, çarşamba akşamı görüşmek üzere.

selamlar, sevgiler.

 

Çarşamba Söyleşileri

“Muhacirlerden Ulus Oluşturma” – Antalya Örneği   (1923 – 1945 )

Evren Dayar

Tarihçi

 

Tarih: 13 Mart 2013 Çarşamba

Saat:19.00

Yer: ÖDP Antalya İl Binası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here