Can Yücel ölümünün 12’nci yıl dönümünde Antalya’da Nazım Oyuncuları’nın Aşk Olsun adlı şiirli – şarkılı gösterisi ile anıldı.

Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen gecede 12 Ağustos 1999 gecesi yaşama veda eden şair Can Yücel şiirleri ile anıldı. Oyuncular Mert Fırat, Levent Ülgen, Metin Coşkun, Orhan Aydın, Gülsen Tuncer’den oluşan Nazım Oyuncuları ve müzisyen Emin İgüs’ün katıldığı anma gecesinde duygu dolu anlar yaşandı. Tiyatrocu Orhan Aydın, ünlü şairin ölüm yıl dönümünde sadece Datça’da ve Antalya’da düzenlenen etkinlikle anıldığını kaydetti. Gösteri başlamadan önce tiyatrocu Gülsen Tuncer, eşi Güler Yücel’in Can Yücel’e yazdığı ‘Vasiyetname” adlı mektubunu okudu.

Nazım Oyuncuları, şairin bir çok şiirini seslendirdi. Gecede Can Yücel’in kendi sesinden şiirler de dinletildi. Vatandaşlar, Yücel’in nükte dolu dizelerinde kahkahaya boğulurken, Deniz Gezmiş için yazdığı “Aşk Olsun Çocuk Sana” şiirinde hüzne boğuldu.

Antalyalılar, şairin şiirlerine eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşadı. Gecede, Can Yücel’in şiirlerinden bestelenen müzikler de canlı olarak seslendirildi. Etkinlik sonunda, Can Yücel ve etkinliği gerçekleştiren Nazım Oyuncuları seyirci tarafından ayakta alkışlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here