Antalya Birleşik Haziran Yürütmesi yazılı bir açıklama yaparak “Bilimsel ve Laik Eğitim” için bütün Antalya halkını 11 Ocak 2015 Pazar günü saat:13.00’da Üç Kapılar önünde toplanmaya çağırdı.

Yapılan açıklamada “Bilimsel ve Laik Eğitim İçin Ayaktayız. 11 Ocak’ta Sokağa Çıkıyoruz” denilerek ,Haziran Türkiye Meclisi’nde aldığımız kararla, ilk barikatımızı çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için kuruyoruz. Eğitimdeki gericileşme politikalarına karşı, bir direniş yürüyüşü başlatıyoruz.” vurgusu yapıldı.

Zorunlu din derslerine, okulların İmam Hatipleştirilmesine, çocuklarımızın ucuz iş gücü havuzuna sokulmasına karşı ayağa kalktıklarını ifade eden Antalya Birleşik Haziran Yürütmesi, bunun için ilk adım olarak 11 Ocak’ta, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Antalya’da da 13.00’da sokağa çıkacakları belirtildi

LAİK ve BİLİMSEL EĞİTİM İÇİN AYAKTAYIZ!
Çocuklarımızı Karanlığa Teslim Etmeyeceğiz!
”Dindar ve Kindar bir nesil yetiştireceğiz” diye yola koyuldular. Eğitim müfredatını hurafelerle doldurdular. Zorunlu din dersleriyle mezhepçi bir saldırı başlattılar. Okullarımızı zorla imam-hatiplere dönüştürdüler.
Şimdi de zorunlu din derslerini anaokullarına indirecek yeni adımlar atıyorlar. Karma eğitimi kaldırmanın planlarını yapıyorlar.
Çocuklarımızı gerici-mezhepçi bir kuşatma içerisine almaya çalışıyorlar. Parası olanların özel kolejlere itildiği, yoksulların, işçi çocuklarının ise piyasa denen çarkın dişlileri arasında harcandığı bir sistem kuruyorlar.
”Anaokullarına kadar yerleştireceğiz” dedikleri ahlak, çocuklarına para sıfırlatan arsızların ahlakıdır. AKP iktidarı, itaat eden, hırsızlıklarına ses çıkarmayan, ucuz işgücü olarak kullanılan, daha fazla sömürülen, çocuk yaşta yeni çocuk işçiler doğurmaya başlayan bir nesil yaratmayı arzuluyor.
Bu gidişata izin vermeyeceğiz!
AKP iktidarının yetiştirmek istediği ‘kindar’ nesil ise, IŞİD neslidir. Nefreti tüm topluma yaymayı hedefliyorlar. Dinler ve mezhepler arasında düşmanlık tohumları atıyorlar. Toplumu bölerek daha kolay yönetebileceklerini biliyorlar.
Bu kanlı planın karşısına dikileceğiz!
Çocuklarımızın zihnini hurafelerle çöplüğe çeviremeyecekler. Geleceğimizi karanlığa teslim etmeyeceğiz. Bu ülkeyi ve çocuklarımızın geleceğini mezhepçi faşistlerin ve hırsızların elinden kurtaracağız.
Laik ve bilimsel eğitim için mücadele başlatıyoruz.
11 Ocak 2015 Pazar günü tüm illerde alanlara çıkıyoruz.
ANTALYA’da 11 Ocak 2015 Pazar saat 13.00
Üç Kapılar önünde
bir araya geliyoruz
Bu iktidara bir uyarıdır ve sadece başlangıçtır.
– Zorunlu din dersleri kaldırılana kadar ayaktayız!
– Zorla imam-hatip yapılan okullarımızı geri alana kadar ayaktayız!
Bizi hiçe sayanlar bilsin! Bundan sonra her şey biziz!..

Birleşik Haziran Hareketi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here