Akdeniz’in asi derelerinin ve çaylarının özgürce akmasını sağlayacağız.Bunun karşısında duran ve saltanatını zam,zulüm,işkence ve kan dökmek üzerine kuran AKePe’den yine bu halkın bedel ödeyen asi çocukları hesap soracaktır.

Yaşanan son olaylardan sonra AKePe’nin seçim kampanyasında çokça dillendirdiği ileri demokrasi yalanının toplumsal muhalefet için gaz, cop, tazyikli su ve gözaltı olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Hopa’daki protestolarda Metin Lokumcu’nun öldürülmesi, onlarca kişinin gözaltına alınması ve tutuklamalar ile orada yaşayan halka gözdağı vermeye çalışan AKePe  ‘eşkıya’ ilan ettiği halkın öfkesinden payına düşeni almıştır. Orada yaşayıp  derelerine, ormanlarına ve geleceğine sahip çıkan Hopalılar,yurda ve halkın özgürlüğüne düşman olanların, her zaman halkın soylu davası uğrunda kendilerini feda edenlere “EŞKIYA” gözüyle baktıklarını bir kez daha kanıtlamıştır.Bizler de Antalya Gençlik Muhalefeti olarak Hopa’da HES’lere karşı direnen ve derelerine sahip çıkan,hatta bu uğurda ölümü göze alan Metin Hoca’lar gibi Antalya’da ve Akdeniz’in her karışında yapılan bütün HES’lerin karşısında olacağız ve ON’lardan aldığımız mücadeleyi canımız pahasına yükselteceğiz.Biz bu mücadeleyi yürütürken karşımıza çıkacak olan tüm zorluklara ve engebelere rağmen bıkmadan,usanmadan Akdeniz’in asi derelerinin ve çaylarının özgürce akmasını sağlayacağız.Bunun karşısında duran ve saltanatını zam,zulüm,işkence ve kan dökmek üzerine kuran AKePe’den yine bu halkın bedel ödeyen asi çocukları hesap soracaktır.

Ayrıca bu güne kadar döktüğü kanlarla da doymayan AKePe seçim öncesindeki saldırganlığını arttırarak ülkeyi kendi yarattığı 12 Eylül’üyle yönetmeye devam ediyor. Daha seçimlerin üzerinden sayılı günlerin geçmesiyle Ankara’da ‘’imamın ordusu’’ Hopa’daki olayları protesto edenlerin evlerine baskınlar düzenleyerek, sokaklarda teknik takipler yapıp insanlarımızı gözaltına alarak seçim zaferini kutluyor. Bunlarla ‘tatmin olmayan’ hükümet Hopa, İstanbul, Batman ve Antakya’nın yanı sıra ülkenin çeşitli yerlerinde gözaltılar ve soruşturmalara devam edip halkı karanlığın ortasına itiyor. Hükümet yasal siyaset yapmak isteyen insanlara  “sen yasadışı örgüt ol” diyor ve siyaset yapmak isteyen insanlar sadece kendilerine muhalif diye “iç düşman” olarak değerlendiriliyor. Yapılan gözaltılar sırasında arkadaşlarımız işkenceye, darba ve tacizlere maruz kalırken AKePe kendisi karşısında mücadele eden ve teslim olmayan halkları da KCK operasyonlarıyla yıldırmaya ve kurduğu korku imparatorluğuna hapsetmeye çalışıyor.

Yapılan son operasyonlarla da bir kez daha anlaşılmıştır ki operasyonların gerçek hedefinde toplumsal muhalefetin topyekun sindirilme ve ‘terörize‘ edilme gayesi vardır. Açılan davalarda hayali ‘terör örgütleri‘ yaratılarak emek ve demokrasi güçlerinin her tür demokratik mücadele kanalı kapatılmaya, nasıl muhalefet edileceğinin ‘sınırları‘ çizilmeye çalışılıyor. Ancak biz Antalya Gençlik Muhalefeti  olarak AKePe faşizmine karşı daima sokakta olacağız ve sokaklarımızı asla onlara teslim etmeyeceğiz. AKePe’nin karanlığına ve baskılara karşı aydınlık bir geleceği kendi ellerimizle kuracağız.Bunlarla yetinmeyeceğiz ve Antalya Gençlik Muhalefeti olarak ”Akdeniz’i Karadeniz’le birleştireceğiz” şiarıyla ve Metin Abi’mizden aldığımız ruhla halkımızın yumruklarını yıldızlara ulaştıracağız.Bizler geçmişte olduğu gibi bugün de , gelecekte de “eşkıyalığı” sürdüreceğiz coplansak da gazlansak da , bombalansak da bu sevda baştan gitmiyor ölsek de öldürülsek de bin kere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here