Sol Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan corona virüs tedbirlerini eleştirdi. Aysel Aydın “Salgında Boğulan Halkın Hiçbir Sorununa Çözüm Yok
 BÖYLE TEDBİR OLMAZ” dedi. Açıklamanın devamında

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam salgınla ilgili ‘tedbir’ açıkladı. Halkın hiçbir sorununa cevap vermeyen iktidar salgını yönetemedi, yönetemiyor!

Hastanelerde yer yok, yoğun bakımlar dolup taştı. Risk grubundaki yurttaşlar için grip aşısı daha tedarik edilemedi. Online eğitime geçiliyor, internet alt yapı sorunları çözülmedi. İşçiler, emekçiler hiçbir tedbir olmadan çalışmak zorunda. 

Dayatılan ekmek ya da yaşam ikileminde insanlarımız ölümle yüz yüze çalıştırılıyor.

Salgının bu denli yayılmasına neden olan iktidar, şimdi sahte tedbirlerle salgını yönetiyor görüntüsü vermeye çalışıyor. Bu iktidar salgını yönetemez, sokakta aç bıraktıkları, salgında ölüme gönderdikleri halkın sorunlarını çözemez.

Çözüm tüm hastanelerin halka açılması, özel hastane kapılarındaki para kilidinin sökülmesidir. Çözüm, emekçiler için ücretli izindir. Çözüm halkın hastalanmasını salgının yayılmasını engelleyecek koruyucu sağlık hizmetlerine kaynak aktarmaktır.

Sağlımız ve geleceğimiz için mücadele edelim, bu köhnemiş düzenlerini değiştirelim.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here