Antalya Adliyesi önüne gelen Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyeleri, Cumhuriyet Savcılığı’na verdikleri dilekçe ile KCK operasyonunda tutuklanan kişilerin yürüttükleri faaliyetlere katıldıklarını ve katılmaya devam edeceklerini bildirdi. BDP İl Başkanı İhsan Nergis, “Anılan faaliyetler suç olarak kabul ediliyorsa biz de aynı suçu işledik” dedi.

BDP Antalya İl Örgütü üyeleri, İl Başkanı İhsan Nergis’le birlikte saat 14.30 sıralarında Antalya Adliyesi önünde toplandı. Önceden hazırlanmış ve ‘2009’dan itibaren KCK adı altında yapılan operasyonlarda tutuklanan ve yargılanan başta parti yöneticileri, milletvekilleri, belediye ve il genel meclisi başkanları ve üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik meclisi üyeleri olmak üzere genel olarak akademisyenlerin yürüttükleri faaliyetlere katıldık ve katılmaya devam ediyoruz. Anılan faaliyetler suç olarak kabul ediliyorsa biz de aynı suçu işledik. Kendimizi ihbar ediyoruz’ yazılı dilekçelere imza atan BDP’liler, imzaladıkları kağıtları Cumhuriyet Savcılığı’na teslim etti.

Grup adına basın açıklaması yapan BDP İl Başkanı İhsan Nergis, bugüne kadar 4 binden fazla arkadaşlarının cezaevinde keyfi bir şekilde tutulduğunu söyledi. Operasyon emrinin Fethullah Gülen tarafından verildiğini belirten Nergis, “Partimiz yasa dışı bir örgüt olarak anılıyor. Biz BDP olara ülkemizin en önemli ve acil sorunu olan Kürt sorununun demokratik çözümü için mücadelemizi daha büyük bir inançla sürdüreceğiz. Bu operasyon Kürt halkının iradesini yok etme operasyonudur” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here