Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in enflasyon farkı ödenmemesi için Memur-Sen’le anlaştık açıklamasına BES Antalya Şubesi’nden tepki geldi. Antalya Defterdarlığı önünde toplanan BES üyeleri “Biz Anlaşmadık, enflasyon farklarımız ek zam olarak ödensin” pankartı açtılar.

BES üyeleri adına konuşan BES Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Devrim Mol Uysal ” Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yandaş sendikasıyla yapılan sözleşmeye atıfta bulunarak 2014 yılı için enflasyon farkının kesinlikle ödenmeyeceğini, 2015 yılı için ise% 3+3 maaş zammı yapılacağını açıklamıştır.2015 Enflasyon hedefinin tutmaması halinde ise zam düşünebileceklerini ifade ederek 2.400 bin kamu emekçisiyle adeta alay etmiştir.” dedi.

“800 TL iyi para bu parayla geçinilir” diyen çalışma bakanının halen koltuğunda oturduğu bir mecliste AKP iktidarı bu ülkenin emekçilerine hesap vermesi gerektiğini vurgulayan Devrim Mol Uysal,” Siz 7 bin 479 lira ile geçinemiyorsanız hangi yüzle asgari ücretle geçinilir diyebiliyorsunuz ? ya da kendi maaşlarınıza aylık 700.TL artış yaparken önümüzdeki aralık ayında asgari ücrete ne kadar artış yapmayı planlıyorsunuz.” diye sordu.

“Memur Sen ile anlaştık, Enflasyon farkı yok ! diyen anlayışa sesleniyoruz. Biz anlaşmadık !” diyen Devrim Mol Uysal, enflasyon farklarının ödenmesi için Antalya Defterdarlığında 1000 Türkiye genelinde ise toplanan 40 bin imzanın pazartesi günü BES Genel Merkezi tarafından Maliye Bakanlığına iletileceğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here