DİSK GIDA-İŞ Sendikası Antalya Şubesi bir imza kampanyası başlattı.
Kapalı Yol Kışlahan Oteli önünde imza standı kuran sendika üyeleribir yazndan imza toplarken diğer yandan bildiri dağıtımı yapıyorlar.

Konuyla ilgili bilgi veren DİSK GIDA-İŞ Sendikası Antalya Temsilcisi ve Örgütlenme Uzmanı Mustafa Aykara, “ Başlatmış olduğu Asgari ücret 2018 yılı için en az 2.300 TL olmalıdır kampanyası çerçevesinde, Antalya kapalı yol kışla han önünde kurmuş olduğumuz imza standına Antalyalı işçi ve emekçilerin yoğun bir ilgi gösterdiği gözlenmiştir. GIDA-İŞ sendikası olarak iktidara sesleniyoruz, İşçilerin taleplerine kulaklarınızı tıkamayın ve İşçilere İNSANCA yaşayacakları bir ücret verin.” dedi

Değerli Basın Emekçileri
Konfederasyonumuz DİSK’in 2018 yılı Asgari ücret rakamının en az 2.300 TL olmalıdır kampanyası dâhilinde, Antalya’da Gıda İşçilerine dönük olarak başta Organize sanayi bölgesi olmak üzere, çeşitli ilçe sınırlarında yapmış olduğumuz anket çalışmalarında, 600 Gıda İşçisine sormuş olduğumuz, Asgari ücret 2018 yılında kaç lira olmalı sorusuna, %80 işçi ortalama 2.500 TL nin üzerinde cevabını verirken, siz hak ettiğiniz ücreti aldığınızı düşünüyor musunuz sorusuna, İşçilerin tamamı hayır yanıtını verdi.

Yine GIDA-İŞ sendikamızın başlatmış olduğu Asgari ücret 2018 yılı için en az 2.300 TL olmalıdır kampanyası çerçevesinde, Antalya kapalı yol kışla han önünde kurmuş olduğumuz imza standına Antalyalı işçi ve emekçilerin yoğun bir ilgi gösterdiği gözlenmiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yollanmak üzere hazırlamış olduğumuz Asgari ücret en az 2.300 TL olmalıdır föylerine yaklaşık 2 saat içerisinde 400 işçi ve emekçi imza atarak taleplerini dile getirmiştir. İmza standı planlamamızda 3 gün sürecekti, fakat yağmur ve hava muhalefeti nedeni ile imza standımızı kapatmak zorunda bulunduk.

Değerli Basın Emekçileri
Yapmış olduğumuz Anket çalışması ve İmza kampanyamız bize çok açık ve berrak bir şekilde gösteriyor ki, Ülkemizde yaşayan İşçi ve Emekçilerin tümünü ilgilendiren 2018 yılı Asgari ücret en az 2.300 TL olmalıdır.

Biz GIDA-İŞ sendikası olarak İktidara sesleniyoruz, İşçilerin taleplerine kulaklarınızı tıkamayın ve İşçilere İNSANCA yaşayacakları bir ücret verin.

Genç bir işçi standımızın önüne gelip, önce stantta imza attıktan sonra sevgilisine evlenme teklif etmesi ise bizde farklı bir coşku yarattı.

Antalyalı İşçilere seslenmek istiyoruz. Eğer biz İşçiler birlik olur ve birlikte hareket edersek, EMEĞİMİZİN karşılığını alabiliriz. Bu gerekçe ile tüm Gıda İşçisi kardeşlerimizi Sendikamıza üye olmaya ve birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

Yaşasın, İş-Ekmek-Özgürlük mücadelemiz.

DİSK GIDA-İŞ Sendikası Antalya Temsilcisi ve Örgütlenme Uzmanı
Mustafa AYKARA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here