Birleşik bir muhalefet hareketinin olanaklarını tartışmak, böylesi bir mücadele zeminini birlikte kurmak üzere,

hep birlikte düşünmek, birlikte sormak, birlikte yanıtlar aramak ve bulabilmek için Birleşik Muhalefet Hareketi Forumları’ndan birisi de Antalya’da düzenleniyor.

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş‘ın konuşmacı olduğu “Birleşik Bir Muhalefet Hareketi” toplantısı

Tarih: 17 Mayıs 2014 Cumartesi
Saat:14:30-17:30
Yer: ÖDP Antalya İl Örgütü Binası (Sinan Mahallesi Atatürk Caddesi Uçar İş Hanı Kat:5 Muratpaşa/Antalya

Not: Aynı gün saat:19.30’da düzenlenecek olan ÖDP Antalya İl Örgütü Dayanışma Yemeği düzenlemektedir. Davetiye için:0.505.7989500

BİRLEŞİK BİR MUHALEFET HAREKETİ İÇİN ÇAĞRI

Ülkemizin ve halkımızın geleceğinin gerici Erdoğan zihniyetince teslim alınmaya çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz.

Yolsuzlukları, hırsızlıkları, ahlaksızlıkları ile tüm rezillikleri apaçık ortaya dökülmüş Erdoğan yalan, algı çarpıtmaları ve açık faşist baskılarla ayakta kalmaya çalışıyor.

İktidar baskı, şantaj ve tehditlerle karşısındaki tüm direnme mevzilerini yok etmeye, kendisine karşı olan herkesi, her kesimi sindirmeye, hayatın her alanını gerici-dinci bir örtü ile kuşatmaya çalışıyor.

İnternet üzerindeki yasaklardan MİT yasasına, Cumhurbaşkanlığı seçiminden önümüzdeki genel seçimlere Erdoğan diktatörlüğünün yeni süreci inceden inceye tasarlanarak hayata geçirilmek isteniyor.

Önlenemez gibi görünen bu süreci durdurmanın mümkün olduğunu, birlikte mücadele ettiğimizde başarabileceğimizi tarihsel Haziran direnişimizde hep birlikte gördük, dosta düşmana gösterdik.

2013 Haziranında sokaklarda, barikatlarda, Taksim’de Gezi’de birlikteydik. İktidarın vahşi şiddetine karşı mevzilerimizi Park forumlarına taşıdık, mahalle meclislerinde bir arada durmaya devam ettik. Bu Daha Başlangıç şiarı etrafında saflarımızı sıklaştırdık. Ama hepimiz biliyoruz ki bize bundan daha fazlası gerek. Gücümüzü birleştirecek yeni, daha büyük, daha iyi ve daha kapsamlı örgütlenmiş ortak zeminlere ihtiyacımız var. Mücadeleye Devam şiarımızı ancak böyle etkin kılabilir, ortak hedefler etrafında güçlü biçimde kenetlenmeyi ancak böyle başarabiliriz.
Bu nedenle tam da şimdi, bu zeminde bir araya gelerek ezilenlerin, emekçilerin mücadelesindeki dağınıklığı ve parçalanmışlığı aşmak, hep birlikte ortak bir siyasal güç yaratmak, yarınımızı egemenlerin pençesinden kurtarmak için harekete geçmek zorundayız.

Birlikte olursak başarabiliriz. Ekmeğimizi, emeğimizi, mahallelerimizi, parklarımızı, derelerimizi, kimliğimizi birliktelikten aldığımız güçle layığınca savunabiliriz. Özgürlük alanlarımıza hep birlikte sahip çıkabiliriz. Hayatımızı zindan etmeye yeminli kıyıcı hırsız diktatörden ve ahlaksız avanesinden hesap sorabiliriz. Evet, birlikte tıpkı Haziran’daki gibi büyük bir güçle direnebilir, karşı koyabilir, hayatımızı zindan etmeye çalışanların kabusu olabiliriz. Birlikte olursak daha fazlasını da yapabiliriz. Hayal denilen şeyi gerçekleştirebilir, hayatı ve ülkemizi yeniden örgütleyebilir, geleceği bambaşka biçimde yeniden kurabiliriz.

Bunun için ülkemizin örgütlü-örgütsüz tüm kesim ve bireylerinin doğrudan katılıma dayanarak gelişen, her düzeyde eşitlikçi, özgürlükçü, dayanışmacı olan, cinsiyetçi ve türcü ayrımcılıklara temelden ve tavizsiz karşı duran, doğayla uyumlu, bağımsızlıkçı, kamucu, emek eksenli, farklı inanç topluluklarının ve inançsızların hak ve özgürlüklerini eşit güvenceye alan sözde değil gerçek bir laiklikten yana, Kürt halkının demokratik iradesinin önündeki her türlü engelin kaldırılması ve halkların özgürce, eşitlik, kardeşlik ve barış içinde birlikte, bir arada yaşama olanakları için gerekli kanalların sonuna kadar açılmasını savunan bir mücadeleyi, fikirden eyleme tüm mücadele alanlarında hayata geçirmek, birleşik bir muhalefet hareketi içinde hep birlikte büyütmek için yeni bir adım atıyoruz.

Birleşik bir muhalefet hareketinin olanaklarını tartışmak, böylesi bir mücadele zeminini birlikte kurmak üzere, hep birlikte düşünmek, birlikte sormak, birlikte yanıtlar aramak ve bulabilmek için Birleşik Muhalefet Hareketi Forumları’nda buluşuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here