Ilımlı İslam, Siyasal İslam veya Radikal İslam adı ne olursa olsun İslam adına işlenen cinayetler ve toplu katliamlar tüm dünyada tepkiyle karşılanıyor. Muhafazakar denilen kesim, Paris’te veya Sivas’ta yapılan katliamlar sonrasında “ama”yla başlayan “ancak”la devam eden cümleler ile daima katliamı yapanların arkasında durdu. Hassasiyet ve kutsal kavramları arasında sıkışan, kendi hakkını aramaktan dahi aciz bu kişiler, söz konusu “okumadıkları” kutsal kitaba veya “bilmedikleri” dine geldiği vakit en acımasız katil olabiliyor.

Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya, Allahuekber diyerek saldırıp 12 insanı öldüren bu caniler, inanışları gereği cennete gidecek. Öldürdükleri ise cehenneme gidecek. Bu işte bir tuhaflık yok mu? Peygamber olduğu iddia edilen kişinin, karikatürlerinin yayınlanmasına tepki gösterip katliamı meşrulaştıran bu zihniyet, çok uzağımızda değil. Sırf Alevi oldukları için anne karnında ki bebeği öldüren, ina

nışları ve düşüncelerinden dolayı insan yakmakta beis görmeyen bu cehalet batağına saplanmış mahlukatlar, insanlığın en büyük düşmanıdır.
“Entelektüellerin bir kısmı ve bazı Müslümanlar, bir etniğe ait olmakla Müslümanlığı karıştırıyor… İslam’ı eleştirmek mümkün; bir filozofiyi eleştirmek gibi… Ama o dine inanan Arapları aşağılarsam o zaman ırkçı olmuş olurum… Dini eleştirmek ırkçılık demek değildir…” (1)
Bilime ve insanlığa hiç bir katkısı olmayan, tek derdi uçkurunda olan, kız çocuklarıyla, hayvanlarla, ölülerle ilişkiye girmek gibi sapık fetvalar verip cemaatinden hiç bir tepki almayan bu erkek inanış sisteminin bir an evvel sorgulanıp insani düşüncelerle tanıştırılması gerekmektedir. Bu kadar “hassas” olup yazılı veya görsel basında Alevilere, Ateistlere, kendi gibi düşünmeyenlere ölüm fetvaları veren, inandıkları kitaptan öldürülmeleri caizdir gibi açıklamalar yapıp küfredenler, bu katliamlardan sorumludur.

“Gerçek İslam bu değil” palavralarından bıktık artık. Gerçek İslamınızda, kutsalınızda sizin olsun. İnandığınız şey her ne ise onun için binlerce insan öldürülüyor. Ve siz bu katliamlara ses çıkarmayarak ortak oluyorsunuz. İnandığınız şey her ne ise sapık cinsel fantezilerle kız çocuklarına saldırıyor. Ve siz bu sapkınlığa ses çıkarmayarak ortak oluyorsunuz. İnandığınız şey her ne ise insanlığı ve bilimi yok etmeye çalışıyor. Ve siz bu yok oluşa ses çıkarmayarak tükeniyorsunuz.

İnsanların ne düşüneceğine, neye inanacağına, neyi söyleyeceğine hiç bir düşünce ve inanç sistemi engel olamaz. Ateistler, nihilistler ve sorgulayıp düşünen herkes, inanç sistemi ve devlet tarafından tehdit altında. Ben böyle düşünüyorum, senin inandığın dine inanmıyorum. Ödediğimiz vergilerle yaptığın ibadethanelerde, kin ve nefret tohumları ekip, küfrederek öldürülmek istemiyorum.

1)Paris’te katledilen Stéphane Charbonnier’in sözü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here