Antalya Birleşik Haziran Hareketi ülke genelinde yürüttükleri “Bilimsel ve Laik Eğitim için Ayaktayız” kampanya çerçevesinde 24 Nisan 2015 Cuma günü saat:13.00’de Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü önüne çağrı yaptı. Toplanan imzalar Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilerek bir basın açıklaması yapılacak

Bilimsel ve Laik Eğitim için Ayaktayız

AKP iktidarı eğitimin her aşamasını dinselleştirmektedir. Neredeyse tüm okullar imam hatip haline getirilmektedir. Çocuklarımız bilimsel niteliği ortadan kaldırılan, giderek gericileştirilen bir eğitim sistemi içerisinde itaate zorlanmaktadır.

Birleşik HAZİRAN Hareketi, 13 Şubat 2015’te gerçekleştirdiği uyarı boykotuyla Bilimsel ve Laik Eğitim için bir adım attı.

Ülkemizin geleceğini karartan, çocuklarımıza korku ve itaat aşılayan, çocuklarımızın kararlığını, inancını ve umudunu öldüren gerici eğitime karşı barikatımızı güçlendiriyoruz.

Bilimsel ve Laik Eğitim için başlattığımız imza çalışmasında “10 Talep”imiz vardı. Bu talepler gerçekleşene kadar, okulların üzerindeki gerici kara bulutlar yok olana kadar mücadele edeceğimizi bildirmiştik. Şimdi ise bu talepler imza atan binlerce insanla birlikte halkın talebi olmuştur. Bu taleplerimizi bildirmek ve toplanılan imzaları teslim etmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde olacağız.

Gelin Laik ve Bilimsel eğitim için başlattığımız bu mücadeleyi hep birlikte büyütelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here