Berkin Elvan İçin Yürüyen Halk Cephelileri Halk Karşılıyor

 

Berkin Elvan için adalet yürüyüşü yapan Halk Cepheliler 16. günlerinde Bilecik’te akşam Eğitim-Sen’li bir öğretmen karşıladı. Eğitim-Sen’li öğretmen, Yürüyüş ekibinin rahat etmesi için öğretmenler evinde yer ayırmak istemesine karşı gelen bir telefonda ” sen nasıl DHKP-C’lilere öğretmen evinde yer ayırtırsın” diye tehdit edilmesinden sonra yer ayırma talebi ret edildi. Eğitim-Senli öğretmen ekibini evinde misafir ettikten sonra 17. günlerinde yürümeye devam ettiler.

Yürüyüş ekibini görüp duran bir arabadaki aile ile sohbet edildi. Aile, yürüyüşü izlediklerini ve yürüyüş ekibi İstanbul’a ulaştığında karşılamaya geleceklerini söylediler. İstanbul’da yürüyüş ekibini misafir etmek istediklerini söyleyen aile başarılar dileyip yürüyüş ekibinden ayrıldı.
Yürüyüş ekibini Bilecik’e bağlı Bayırköy beldesinde CHP’liler durdurdular. Beldelerinde yürüyüş ekibinin etrafında toplanıp sohbet ettiler ve beldelerinde misafir etmek istediler. Yürüyüş ekibi çaylarını içip teşekkür ettikten sonra yürüyüşlerine devam ettiler. Yürüyüş ekibini belirli bir mesafeden polis ve jandarma da izlemeye devam ediyor.

Berkin Elvan için adalet yürüyüşü yapan Halk Cephelileri Doğan, İhlas, Anadolu haber ajansları arayarak röportaj yapılar. Yine Avrupa ve Anadolu’nun birçok yerinden arayan insanlar yürüyüşü takip ettiklerini, yüreklerinin yürüyüş ekibi ile olduğunu söylediler. 30 km sonra açık alanda mola veren yürüyüş ekibi, çadırlarını kurup, ateş üzerlerine çaylarını koyup, günün sohbetine oturdular.

Yürüyüş ekibinden uzun zamandır iş arayan Bülent Karataş, daha önce iş için başvurduğu yerden olumlu cevap alınca yürüyüşten ayrılmak zorunda kaldı. Fakat onun yerini 18. gün işinden haksız yere çıkartılan Ali Cemal Ulak ekibe katıldı. Sabah saatlerinde yürüyüş ekibi Pamukova’ya doğru yürüyorlar.

Berkin Elvan için adalet isteyen Halk Cepheliler Antalya’dan başlattıkları yürüyüşünün 16. günleri ile ilgili bilgi gönderiyoruz. Herkes seçim ile ilgilenirken Berkin Elvan’ı vuran polisin açıklanıp, cezalandırılması yani adalet için 8 Mart’tan beri yürüyen Yürüyüş ekibinin sesi olup, halka ulaşmalarına destek vermenizi bekliyoruz. İyi çalışmalar

Not: Halk Cephesi tarafından gönderilen bilgi notu ve haber olduğu gibi yayınlanmıştır

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here