Antalya’da Birleşik Haziran Hareketi üyeleri, AKP’nin savaş politikalarına karşı  Attalos Meydanında bir basın açıklaması yaptı.
‘Savaşa Hayır’ yazılı pankartı açıp sık sık “Katil ABD Orta Doğudan Defol,”Savaşa hayır’, ‘Katil IŞİD, iş birlikçi AKP’ sloganları atan Haziran üyeleri adına basına açıklamasını Bahar Özkan okudu.

Bedeli Ne Olursa Olsun BARIŞ’ı Savunacağız!

AKP rejimi ve tepesindeki Erdoğan, 7 Haziran seçimlerinde kendisine “artık yeter” diyen halkın bu uyarısını ciddiye almamış olacak ki, Türkiye’yi ve bölgeyi felakete sürükleyecek maceraların peşinde koşmaya devam ediyor.

En başından beri yeni-Osmanlıcı fantezilerle Suriye’yi işgal etmeyi hedefleyen ve cihatçı katillere destek veren AKP rejimi, şimdi bir kez daha ve bu sefer çok daha yüksek bir sesle, savaştan, işgalden, tampon bölgeden söz ediyor. Üstelik bunu yaparken sanki silah yüklü TIR’ları IŞİD’e yollayan kendileri değilmiş gibi, IŞİD tehdidini, IŞİD’e karşı savaşı gerekçe gösteriyor.

Oysa meselenin IŞİD değil Suriye Kürtlerinin kendi kendilerini yönetme ve Suriye’deki diğer halklarla barış içinde bir arada yaşama iradesi olduğunu artık tüm dünya biliyor; IŞİD’i tehdit olarak görmeyen AKP rejimi, Suriye Kürtlerini tehdit olarak görüyor, halkı da buna inandırmaya çalışıyor.

AKP rejimi ve Erdoğan, seçim yenilgisini kabul etmediği için, ülkeyi bir oldu bittiyle savaşa sokmak ve iktidarını devam ettirmek istiyor; saraydaki saltanat sürsün diye Türkiye ve Suriye’de yaşayan halkları birbirine düşürmekten, yoksul halk çocuklarını birbirine kırdırmaktan çekinmiyor.
Ülkemizi, ABD emperyalizmin bölgemizi etnik-mezhepsel ayrışmalarla kan gölüne çeviren politikalarının ve onun yarattığı IŞİD barbarlığının parçası haline getiren AKP’nin, bu savaş planına izin vermeyeceğiz.

Buradan açıkça uyarıyoruz!
“Gerekirse Suriye’ye dört adam gönderir sekiz füze attırırım” diyecek kadar halk düşmanı olduğunuzu biliyoruz.
Biliyoruz ve diyoruz ki;
Her türlü savaş planınızın, her türlü provokasyon girişiminizin, her türlü karanlık senaryonuzun karşısında duracağız!
Yoksul halk çocuklarının kanına girmenize, halkları birbirine düşürmenize, komşu toprakları işgal etmenize, ülkemizi bir çılgınlığa sürüklemenize izin vermeyeceğiz!
Barışı, kardeşliği ve bir arada yaşamı, bedeli ne olursa olsun savunacağız!
Yaşasın barış, yaşasın halkların kardeşliği!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here