DİSK Devrimci Turizm-İş İstanbul Bölge Temsilciliği bugün ‘Kamuoyuna zorunlu açıklama’ başlığı ile yaptığı açıklamada, “Sendika İşçilerindir! Sarı-Bürokratik-Tasfiyeci Zihniyetin Çöplüğü Olmayacak!” ifadelerini kullandı.

Genel Merkezi Antalya’da olan Devrimci Turizm-İş’i kendi çöplüğüne çevirmekle suçlanan ise Genel Başkan Mustafa Safvet Yahyaoğlu.

KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA!

Sendikamızda; bir süredir iç gündemi işgal eden sorunlar yaşanmaktadır. İşçi sınıfına ve memlekete duyduğumuz sorumluluktan kaynaklı sendika kurullarında ve konfederasyon hukukunda çözmeye çalıştığımız bu sorunlar çözülememiştir. Bu sorunların kaynağı sendikadaki tek adam zihniyetidir. Bu zihniyet, sendikayı kendi çöplüğüne çevirmeye çalışmaktadır. Bu zihniyet, örgütlenme çalışmasını binbir emekle yapan kadroları tasfiye etmeye çalışmaktadır.

Bugün yapılan genel yönetim kurulunda bu zihniyet bir kere daha açığa çıkmıştır. Genel Yönetim Kurulunda, sendika eşbaşkanının kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesi, genel örgütlenme daire başkanı ve genel eğitim daire başkanının kınama istemiyle disipline sevk edilmesi ile genel örgütlenme uzmanının görevden alınması gündeme getirilmiştir. Bu tasfiyeci-tek adam zihniyetini tanımayan, disipline sevk edilen yönetim kurulu üyeleri toplantıyı terk etmiştir.

Yaşadığımız sorunları ileri ki günlerde ayrıntılı bir şekilde kamuoyuna paylaşacağız. Ancak, başta sendikayı kendi çöplüğüne çevirmeye çalışan bu zihniyet bilsin bu sarı-bürokratik-tasfiyeci zihniyeti bu sendikada barındırmayacağız. İşçi sınıfı mücadelesini bu zihniyete bırakmayacağız ve sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz. DİSK’in değerlerine ve ilkelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz!

DİSK Devrimci Turizm-İş İstanbul Bölge Temsilciliği

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here