Büro Emekçileri Sendikası Antalya Şube Başkanı Mustafa Ayar Alanya Eğitim-Sen Şube binasında düzenlediği basın toplantısıyla geçtiğimiz günlerde Alanya Vergi Dairesinde bulunan sendika panolarındaki afişin dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karikatürü olması nedeniyle idare tarafından sökülmesine sert tepki gösterdi.

Mustafa Ayar “Geçtiğimiz günlerde Alanya Vergi Dairesi müdürlüğünde yaşanan bir olay bu kadarına pes dedirten cinsten olup toplumun ne hale getirildiğini de gözler önüne sermektedir. Mevcut Cumhurbaşkanı’nın esnafları aynı zamanda polis olarak düşlediği, muhtarları kaçak sarayına toplayarak muhbirliğe zorladığı bir süreçte, sendikamız tarafından dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ın karikatürü olan ve bütçe görüşmeleri sırasında emekçilerin insanca yaşam taleplerini ifade den afişimiz Alanya Vergi dairesinde mesele haline getirilmiş, polis, yurttaş ve idare işbirliği ile panomuzdan hukuksuz bir şekilde indirilmiştir.

Öncelikle sendikamızın kurumsal temsiliyetinin bir parçası olan işyeri panolarımıza sendika yetkilileri dışında müdahale edilmesi bir suçtur, ve bu suçu işleyenler hakkında sendikamız tarafından hukuki işlemler başlatılmıştır. Burada bizi üzen ülke bütçesinden insanca bir yaşam talebimize olan tahammülsüzlüktür” dedi

Mustafa Ayar “Sendika olarak tüm baskılara karşın kararlılıkla mücadele ettiğimiz başta insanca bir yaşam olmak üzere tüm taleplerimiz için mücadele kararlılığında olduğumuzu, bugün ve bundan sonra kurulacak olan hükümetlere karşıda tutumumuzun devam edeceğinin bir kez daha altını çiziyoruz.

Burada bir kez daha sizlerle paylaşıyoruz, sendika olarak kral çıplak demek bizim asli görevimizdir. Bu uğurda, hırsıza hırsız, katile katil demenin suç haline getirildiği bir süreçte, barıştan, kardeşlikten bahsetmeye tahammülün bile kalmadığı bugünün saraylılarına boyun eğmeyeceğiz.

İnsanca bir yaşam, demokratik bir Türkiye mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here