Eğitim Sen Antalya Şubesi Serik Baş Temsilcisi Hüseyin Ceyhan ile dayanışmak amacıyla Adliye önünde basın açıklaması yaptı . Basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Şube Başkanı Kadir Öztürk, Hüseyin Ceyhan’ı bu haksız yargı sürecinde yalnız bırakmayacaklarını ve her zaman yanında olacaklarını söyledi. Davanın ertelendiği 20 Mart 2015 tarihinde yine Adliye önünde olacaklarını ifade eden Öztürk,yine üyemizle yana omuz omuza olacağız şeklinde konuştu

HÜSEYİN CEYHAN YALNIZ DEĞİLDİR!

Değerli Basın Emekçileri
Serik Baş Temsilcimiz Hüseyin Ceyhan, ekmek almaya gittiği sırada, başından gaz kapsülüyle hedef gözetilerek vurulan Berkin Elvan’ın ölümünün ardından Türkiye’nin pek çok şehrinde olduğu gibi Antalya’da da KESK ve DİSK öncülüğünde Emek ve Demokrasi Güçlerinin protesto eylemine katılmak ve burada dönemin başbakanına hakaret içeren bir slogana iştirak iddiasıyla yargılanmaktadır.
Eyleme katılan yüzlerce kişinin içinde Serik Baş Temsilcimiz Hüseyin CEYHAN, özellikle yakın çekim yapılarak seçilmiştir. Bu yöntem açık şekilde fişlemedir ve kişilerin anayasa ve uluslararası sözleşmelerle de güvence altına alınan toplu gösteri ve yürüyüşe katılma hakkının açık gaspıdır. Soruşturma ve davalar açıkça demokratik, anayasal ve sendikal hakların kullanılmasını engellemek üzere bir baskı unsuruna dönüşmüş durumdadır.
Sevgili yoldaşlar
Bizler, protesto hakkımızı elimizden almak ve üzerimizde hukuki bir baskı mekanizması oluşturmak amacıyla “başbakana hakaret” iddiası ile Hüseyin CEYHAN’ın hedef seçilip yargılanmasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Dönemin Başbakanı “emri ben verdim” demesini hatırlarsak ;bu tür protesto eylemlerini her demokratik ülkede olduğu gibi ülkemizde de eleştiri hakkı olarak değerlendirilmek gerekecektir.
Unutmamalı ki, katliamlara ve yolsuzluklara karşı sesini yükseltmek her vicdan sahibi insanın boynunun borcudur. Öte yandan söz konusu eylemin çağrıcıları arasında Hüseyin CEYHAN’ın üyesi olduğu konfederasyonunun da olduğu hatırlanırsa, Türkiye’nin de imzacısı olduğu uluslararası sözleşmeler gereği bu cezanın sendikal faaliyetlerin engellenmesi şeklinde de yorumlanabileceği açıktır.
Hüseyin CEYHAN’ı bu haksız yargı sürecinde yalnız bırakmayacağımızı her zaman yanında olacağımızı bir kez daha söylüyoruz. Yaşasın sendikal mücadelemiz
YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!

Kadir ÖZTÜRK
ŞUBE BAŞKANI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here