Kendilerine karşı yapılan baskınları protesto etmek amacıyla  Halk Cephesi üyeleri Kışlahan Meydanında bir basın açıklaması yaptı.

Açıklama sırasında sık sık “Baskılar, gözaltılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz”,”Teslim olmadık olmayacağız”, “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganları atıldı.

Yapılan açıklmada: “18 Ocak cuma gece saat 04:00’da polisler 7 ilde eş zamanlı olarak yaptığı baskınlarda, Yürüyüş Dergisi’nin çalışmalarını yaptığı Ozan Yayıncılık, Grup Yorum üyelerinin sanat çalışmalarını yaptığı İdil Kültür Merkezi, faşizmin saldırılarına karşı emekçileri, işçileri öğrencileri, zulme uğrayan ezilmiş halkımızı savunmaya çalışan Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu başta olmak üzere derneklere evlere baskınlar düzenlenmiştir. Herkese iş, sağlık, barınma, eğitim, yani halkımızın temel hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi ve kazanılması için mücadele eden derneklerimiz ve evlerimizin kapıları kırılarak 97 devrimci arkadaşımızı gözaltına almıştır. Biliyoruz ki bu ne ilktir ne de son olacaktır. Biz bunu çok iyi biliyoruz ki faşizmin olduğu yerde ne demokrasiden ne sanattan ne de adaletten bahsedilemez. Çünkü bunlar faşizmin en büyük korkusudur. Faşizm, korktuğu anda kanlı yüzünü gösterip saldırmaya başlar. Faşizmin bu saldırıları korkularının üstünü örtmek içindir; fakat meşruluğumuz korkularını büyütmeye devam edecek ve korkularından kurtulamayacaklardır.” dendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here