Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanan yüzlerce kişi “Barbarlık Yenilecek İnsanlık Kazanacak” pankartı ile Cumhuriyet Meydanına yürüdü. Yürüyüş boyunca sık sık ” Faşizme Karşı Omuz Omuza”,” Katillerden Hesabı Devrimciler Soracak”, “Kurtuluş Yok Tek Başına Ya Hep Beraber Ya Hiçbirimiz”, “Baskılar Bizi Yıldıramaz” sloganları atıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda Suruç’ta yaşamını yitirenler anısına düzenlenen bir dakikalık saygı duruşunun ardından bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını okuyan Eser Girginer “Halklarımız arasındaki dayanışma köprüsü daha da güçlendi” dedi.

Girginer: “Yine gençlerimiz öldü, Kürt, Türk, Arap, Çerkezlerdi. Onları bir araya getiren dayanışma duygusu idi. Hedef halklarımız arasındaki eşitlik ve kardeşlik köprüsünü parçalamaktı. Parçalanan genç bedenler oldu ama halklarımız arasındaki dayanışma köprüsü daha da güçlendi. Katilleri biliyoruz, tanıyoruz. Katilleri büyütenler ve besleyenler bombanın pimini çekenden daha fazla suçludur. Hayatlarını çaldığınız gençler oraya kütüphane ve çocuk parkı yapacaktı. IŞİD’e yıllardır silah taşıyanlar buna bile tahammül edemiyorlar. Biz Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, Ortadoğu’da halklarımızın içine çekilmek istendiği bir savaş istemiyoruz.” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here