Sizin anladığınız-alıştığınız ya da devlet-hükümet-aile-otorite artık adına ne derseniz deyin size dayattığı gibi 1kadın-1erkek arasında geçen aşk değil.

Bu 2kadının ya da 2 erkeğin arasında geçen eşcinsel bir aşk.  Bu kendini diğer cinsiyette hisseden bir transın aşkı.

Bu dünya da, ülke de, üniversite de yani her yerde LGBT(lezbiyen, gay, biseksüel, trans)’ler yaşıyor. Gerici-muhafazakâr faşist AKP hükümetine rağmen yaşıyor yaşamaya çalışıyor. Genel geçer olarak bilindiği gibi biz ‘tercih etmedik’, ‘hasta değiliz’, ‘sapkın değiliz’. Heteroseksüellik ne kadar doğalsa eşcinsel veya trans olmakta o kadar doğal çünkü biz böyle doğduk. Dünya Sağlık Örgütü doğal olduğunu bas bas bağırırken bize hasta veya sapkın demeniz çok yanlış değil mi sizce de?

AKP hükümetinin inkar ve baskı politikaları sürerken biz hedef gösteriliyor, taciz ediliyor, sokaklarda yürüyemiyor ve ÖLDÜRÜLÜYORUZ. 2008-2013 tarihleri arasında 34 trans birey katledildi ve bu sadece bilinen ya bilinmeyenler? Geçen günlerde eşcinsel olarak doğduğu için Amed’de ailesi tarafından 1,5 yıl önce 14 kurşunla katledilen R.Ç’yi anmak için eylem yapmaya hazırlanırken Hatay’da F.İ katledildi.  Anayasaya Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği nefret suçları kapsamına eklenmediği sürece biz katledilmeye devam edileceğiz. Bize bir yasa lazım

Gezi isyanı sonrası LGBT’ler Türkiye’nin her yerinde örgütlenmeye başladı . LGBT örgütlerinin bu hızlı yükselişi hükümet ve bazı muhafazakâr çevreleri rahatsız etmiş olacak ki hedef gösterilmeler artmış durumda bir nefret cinayeti daha olmamasını umarken, Kimlik siyaseti aynı zamanda bir sınıf mücadelesidir bu yüzden bütün LGBT’leri AKP Diktatörlüğüne direnmeye çağırıyorum A yoldaşlar. Direnişte Özgürlük var. Nefretsiz haftalar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here