10 Ekim 2015’te gerçekleştirilmesi planlanan “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi”ne yönelik bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenler, katliamın dördüncü yılında Antalya’da anıldı.

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, saat:10.04’de Attalos Heykeli önünde toplanarak saldırıda yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunarak için karanfil bıraktı. Basın açıklamasını okuyan Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Aydan İzgi, hayatını kaybedenleri unutmayacaklarını belirterek, “Bundan 4 yıl önce bugün, barış sesini yükseltmek ve demokrasi talebi için Türkiye’nin dört bir yanından buluşan arkadaşlarımız, IŞID’in hain saldırısında hayatını kaybetti. Onlar barış güvercini oldu, acımız o gün nasıl büyükse bugün de aynı şekilde büyük. Bizler onları her daim yaşatacağız, onları asla unutmayacağız” diye konuştu.

Aynı yerde saat: 18.00’de düzenlenen basın açıklamasında ise “10 Ekim günü haykırmak için yollara düştüğümüz ‘barış’ talebimizi bir kez daha haykırıyoruz. Emperyalist barbarlığa ve karanlığa karşı birlikte dur diyoruz. 10 Ekim’de yere düşen bayraklarımızı çoktan düştükleri yerden kaldırdık. Katliamın gerçek sorumluları yargılanana kadar mahkeme salonlarında, barış tesis edilene kadar mücadele alanlarında olacağız.” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here