Sol Parti Antalya İl Örgütü vatandaşlara ne zaman aşı sırasının geleceğini öğrenmek için İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçe verdi.

İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir açıklama yapan Sol Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın “ Salgın boyunca başarısızlıktan başarısızlığa koşan iktidar, aşıyı da muammaya çevirdi. 11 Aralık’ta aşılama başlayacak açıklamasını yapan Sağlık Bakanı, ancak 1 ay sonra ve sadece 3 milyon doz aşı getirebilmiş olmanın açıklamasını yapamıyor.”dedi.

Aysel Aydın açıklamasının devamında “Bugün de ne kadar aşı anlaşması yapıldığı, aşıların ne zaman geleceği ya da aşının neden alınamadığı sorularına iktidardan bir yanıt verilebilmiş değil. Aşının gecikmesi halk sağlığı sorununu büyütüyor! Her gün yeni insanların hastalanmaya devam ettiği, ölümlerin sürdüğü bu krizin sorumlusu iktidardır. Herkesin ücretsiz ve zamanında aşı vurulma hakkı var. Aşılanma talebimizi yükselteceğiz. Bu gün bunun için buradayız. Elimizde görmüş olduğunuz dilekçeleri doldurup imzalayarak, İl Sağlık Müdürlüklerine ulaşıp aşımızı talep edeceğiz” dedi.” şeklinde konuştu.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE
………………………………
Salgından korunmak için güvenli, koruyucu, genel kabul gören ve geçerli bilimsel değerlendirmelerden geçen Covid-19 aşısıyla bir an önce aşılanmak istiyorum. Birçok ülkede vatandaşların hangi tarihte aşı olacağının belirlendiği haberlerini okuyoruz. Hangi tarihte, hangi aşıyla aşılanacağım konusunda tarafıma bilgi verilmesi için gereğini arz ederim.

AD – SOYAD
ADRES:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here