Dün gece kimsenin uyanık olmadığı bir saatte, bir sendika başkanı hakkında yapılan suçlamaları bastırmak için, başka suçlamalar ile insanlara yüklenmektedir.

Kendi payıma olan kısmı biraz açayım. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan röportajım da bahsettiğim üzere, sendikadan bulduğum işin farklı bir iş kolunda olduğu için zorunlu düşürülmüş olduğunu beyan etmiştim. Aşağıda e-devlet belgesi mevcuttur. Resmin orjinal belge halini görmek isteyen dostlara özel olarak gönderebilirim.

İkinci konu disiplin kurulunda olduğum yalanı veya istifamdan sonra oluşturulan balondur. Benim üyeliğimin süresi boyunca veya ardından disiplin kurulunda olduğuma dair hiçbir yazılı belge veya sözlü beyanat yoktur. Ayrıca geçtiğimiz günlerde yaptığım üyelik başvurularımdan bir tanesine yazdıkları neden asıl meseleyi göstermektedir.

“Genel Merkez Yönetiminden ve Başkandan özür dilemesi gerektiği için…”

Leman İşçileri meselesine gelince, bilindiği üzere sendika üyelikleri e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Her başvuru öncelikle sendika genel merkez yöneticilerinden, yetkisi olan sendikacıların önüne düşer. Bunun Dev Turizm İş içinde karşılığı Genel Başkan ve Genel Sekreterdir.

Her üyenin başta telefon numarası ve bilgileri önlerine çıkar. Yani bütün işçilerin telefon numaraları onların elindedir. Benim defalarca bu işi işçilerle beraber yaptığımı söylememe rağmen, hiç bir işçi aranmamıştır. İşçiler zaten satıldıklarını düşünmekte ki, bu normaldir.

O kadar suçlama yazana kadar kaç Leman İşçisi’ni sendikada tutabildiğini düşünmesi iyi olurdu.

Ben en başta bir işçi olarak işçilerin yanında saf tutmam kadar olağan bir durum yoktur. Genel Merkez yöneticiliğinden de bu sebeple istifa ettim. İstifamı Eş Başkana ilettim.

Buradan açık çağrıdır. Artık bırak İşçiler yönetsin, senden benden iyi sendikacılık yapacaklardır.

Cafer Yelsali

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here