Demokratik Haklar Federasyonu’na (DHF) yönelik gerçekleştirilen gözaltılarla ilgili bugün bir basın açıklaması yapılacak.

13 Kasım 2012 Salı günü sabah erken saatlerde Demokratik Haklar Federasyonu’na (DHF) yönelik olarak Dersim, Ankara, İzmir, İstanbul, Çukurova, Antalya, Çanakkale ve Isparta’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen gözaltı teröründe 50’yi aşkın DHF üye ve taraftarı gözaltına alındı. Çok sayıda ev ve dernek baskınının yapıldığı öğrenildi. Gözaltına alınanlar arasında DHF merkezi temsilcileri, üyeleri ve taraftarları ile Halkın Günlüğü Gazetesi İzmir temsilcisi bulunuyor

DHF’ye yönelik olarak gerçekleştirilen bu faşist gözaltı terörünü öfkeyle kınıyor, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

Bu faşist gözaltı terörünü kınamak amacıyla 15.11.2012 Perşembe günü saat 17.00’de Attalos Heykeli önünde basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

Demokratik kitle örgütlerinin de desteğiyle yapılacak açıklamamıza tüm dostlarımızı,halkımızı Demokratik haklar mücadelesini yükseltmeye çağıyoruz.

.

Gözaltına Alınanlar Serbest Bırakılsın!

DHF ile Dayanışmayı Her alanda Yükseltelim!

 

Antalya Demokratik Haklar Federasyonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here