Antalya Özgürlükler Derneği, 15 Temmuz 2011 Cuma günü Mehmet Ali Uğurlu ve Yürüyüş Dergisi çalışanlarının serbest bırakılması için basın açıklaması yaptı.

MEHMET ALİ UĞURLU VE YÜRÜYÜŞ DERGİSİ ÇALIŞANLARI SERBEST BIRAKILSIN!

Antalya Özgürlükler Derneği, 15 Temmuz 2011 Cuma günü Mehmet Ali Uğurlu ve Yürüyüş Dergisi çalışanlarının serbest bırakılması için basın açıklaması yaptı. Saat:19.30’da Kışlahan havuz yanında yapılan basın açıklaması öncesi Saat: 15.00’de Kışlahan’da açılan imza ile yaşanan hukuksuzluk halka anlatılarak imza toplandı.111 imzanın toplandığı masada Akit gazetesinin komplosu da teşhir edildi. “Siz Akit gazetesinin yanında mısınız, karşısında mısınız anlayamadım” diyen birine Akit’in komplo haberi kupürü ile birlikte gösterilerek anlatıldığında “ya öyle mi?” diyerek masadan uzaklaştı.

Basın açıklaması sırasında da izleyen insanlardan açıklamaya katılarak destek verenler oldu. “Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur, Mehmet Ali Uğurlu Serbest Bırakılsın, Yürüyüş Dergisi Çalışanları Serbest Bırakılsın, Adalet İstiyoruz, Faşizmin Borazanı Akit Gazetesi, Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz” sloganlarının atıldı.

“Mehmet Ali Uğurlu 44 yaşında, esnaflık yapan, işi iyi gitmediği için serbest çalışan devrimci bir insandır. Uğurlu, aynı zamanda bir demokratik kitle örgütü olan Antalya Özgürlükler Derneği’nin başkanıdır.  Adı ne uyuşturucu, ne kaçakçılık, ne dolandırıcılık işlerine karışmış bir insan değildir. Vatanını ve halkını ölesiye sevip, emperyalizmin işbirlikçilerine karşı mücadele ettiği için 7,5 aydır, mahkemeye dahi çıkarılmadan tecrit hücrelerinde tutukludur. Mehmet Ali Uğurlu’nun, aynı zamanda dışarıda tedavisi başlamış olan cilt kanseri evresine gelmiş bir hastalığı bulunmaktadır. Bunun dışında da kalp ve dolaşım sorunları vardır. “

Mehmet Ali Uğurlu’nun anlatıldığı açıklamada, Akit gazetesi ve Haber3 sitesinin komplo haberi anlatıldı. Açıklamanı devamında ise; “Demokrasi ve adalet, her insan için zorunlu bir ihtiyaçtır. AKP iktidarı bu zorunlu ihtiyacı,  ülkemizde emperyalizmin önlerine koyduğu programa göre uyguluyor. Onun içinde emperyalizmin ve kendilerinin çıkarlarında engel gördükleri herkese kendi adaletlerini uygulayarak saldırıyorlar. Mehmet Ali Uğurlu ve Yürüyüş Dergisinin çalışanlarının yaşadığı da bu adaletsizlik ve saldırıdır.

Tecrit hücrelerinde 11 yıldır sağlıklı insan nerede ise kalmadı. Çünkü F tipi hapishaneler, insanı beyin ve bedeni ile çürütmek için yapılmış işkence yerleridir. Sağlıklı bir insan dahi o hücrelerde kısa bir süre sonra hastalık sahibi olmaktadır. Mehmet Ali Uğurlu gibi hastalıkları olan insanların durumu ise dönüşü olmayan seviyeye gelmektedir.  AKP iktidarı adaletin bir gün kendine de gerekli olacağını unutmadan bu işkencelerden vaz geçmelidir. Mehmet Ali Uğurlu ve hasta tutsaklar serbest bırakılmalıdır.” Sözlerinden sonra “arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar bu meydanlarda olmaya devam edeceğiz” denilerek alkış ve sloganlarla basın açıklaması bitirildi. Basın açıklamasına Pir Sultan Abdal derneği ve ESP destek verdi.

 

MEHMET ALİ UĞURLU VE YÜRÜYÜŞ DERGİSİ ÇALIŞANLARI SERBEST BIRAKILSIN!

Mehmet Ali Uğurlu 44 yaşında, esnaflık yapan, işi iyi gitmediği için serbest çalışan devrimci bir insandır. Uğurlu, aynı zamanda bir demokratik kitle örgütü olan Antalya Özgürlükler Derneği’nin başkanıdır.  Adı ne uyuşturucu, ne kaçakçılık, ne dolandırıcılık işlerine karışmış bir insan değildir. Vatanını ve halkını ölesiye sevip, emperyalizmin işbirlikçilerine karşı mücadele ettiği için 7,5 aydır, mahkemeye dahi çıkarılmadan tecrit hücrelerinde tutukludur. Mehmet Ali Uğurlu’nun, aynı zamanda dışarıda tedavisi başlamış olan cilt kanseri evresine gelmiş bir hastalığı bulunmaktadır. Bunun dışında da kalp ve dolaşım sorunları vardır.

Ergenekon ya da şike olaylarından tutuklananlar, hatta gözaltına alınanlar hastanelerde ağırlanırken, Uğurlu, dahil tecrit hücrelerindeki yüzlerce hasta tutsak ise gün gün ölüme sevk edilmektedir.  Bütün bu adaletsizlikler yetmez gibi Uğurlu’nun dosyasına Ankara savcığının gizlilik kararı koymasına rağmen, şeriatçı Akit Gazetesi Ankara büro temsilcisi Yener Dönmez ve Haber3 Sitesi, önüne gelen polis kaynaklı bilgilerle, Antalya Özgürlükler Derneği, Mehmet Ali Uğurlu ve yönetim kurulu üyesi Muhammet Demir ile ilgili 9 Temmuz’da komplo haber yaptı. 7,5 aydır Mehmet Ali Uğurlu ve Yürüyüş Dergisi çalışanlarının hak ve özgürlükleri gasp edilirken, Uğurlu’nun tedavisi geciktiriliyor. AKP hukuku, eğer komplolardan medet umuyorsa, yanılıyor. Çünkü biz devrimciler,  bugüne kadar onlarca komployu bozduk. Yine bozacağız.  Bizim sadece endişemiz, Mehmet Ali Uğurlu’nun, her gün geciken tedavisi ile hastalığının Güler Zere gibi dönüşü olmayan bir noktaya gelmesidir. Bunun için de bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz.

Demokrasi ve adalet, her insan için zorunlu bir ihtiyaçtır. AKP iktidarı bu zorunlu ihtiyacı,  ülkemizde emperyalizmin önlerine koyduğu programa göre uyguluyor. Onun içinde emperyalizmin ve kendilerinin çıkarlarında engel gördükleri herkese kendi adaletlerini uygulayarak saldırıyorlar. Mehmet Ali Uğurlu ve Yürüyüş Dergisinin çalışanlarının yaşadığı da bu adaletsizlik ve saldırıdır.

Tecrit hücrelerinde 11 yıldır sağlıklı insan nerede ise kalmadı. Çünkü F tipi hapishaneler, insanı beyin ve bedeni ile çürütmek için yapılmış işkence yerleridir. Sağlıklı bir insan dahi o hücrelerde kısa bir süre sonra hastalık sahibi olmaktadır. Mehmet Ali Uğurlu gibi hastalıkları olan insanların durumu ise dönüşü olmayan seviyeye gelmektedir.  AKP iktidarı adaletin bir gün kendine de gerekli olacağını unutmadan bu işkencelerden vaz geçmelidir. Mehmet Ali Uğurlu ve hasta tutsaklar serbest bırakılmalıdır.

DEVRİMCİ TUTSAKLAR ONURUMUZDUR!

MEHMET ALİ UĞURLU SERBEST BIRAKILSIN!

YÜRÜYÜŞ DERGİSİ ÇALIŞANLARI SERBEST BIRAKILSIN!

ADALET İSTİYORUZ!

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

ANTALYA ÖZGÜRLÜKLER DERNEĞİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here