Antalya Eşgüdüm Kurulu   23 Kasım 2017  saat 11.30’da Antalya Serbest Mali Müşavirler Odasında bir basın açıklaması yapacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulama aşamasına geçen Konyaaltı Boğaçay Projesi hakkındaki yeraltısularımızın tuzlanmasana, su kaynaklarımızın kurumasına, dünyaca ünlü mavi bayraklı Konyaaltı sahilinin yok olmasına, taşkın önleme yönüyle DSİ tarafından onaylı projeye göre ekonomik olarak çok yüksek maliyetli fakat işlev olarak iyi anlamda farkı olmayan, sürekli olarak teressubat taşınımı ile geleceği olmayan bu nedenle işletme maliyeti sürekli artan ve mali kaynak olarak açıklanamayan Antalya’nın geleceğine zararlı bir projeye karşı toplumsal sorumlulukları  gereği endişelerini  tüm meslek odaları  dile getirmişlerdi.

Fakat bu olumsuzluklara karşı Büyükşehir Belediye Başkanı projenin yapılması yönünde “en çevreci” bir proje olarak iddialarda bulundu.

Antalya Eşgüdüm Kurulu  bu olumsuzlukları Antalya halkına anlatmak için  Eş Güdüm Kurulu  23 Kasım 2017  Perşembe saat 11.30’da Antalya Serbest Mali Müşavirler Odasında bir basın açıklaması yapacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here