Antalya’lılar son Ses kayıtları ile ilgili  25 Şubat 2014 Salı saat:18.30’da Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanarak Cumhuriyet Meydanına yürüyecek

Bir Baba Bir Oğul ve Pek Çok Milyon…

7 bin kişinin dinlendiği iddiaları üzerine bugün açılan ‘Başçalan’ adlı twitter hesabından ‘bir baba ile oğlu arasında geçen’ ses kaydı yayınlandı.

O Ses Kayıtlarında Neler Var?
Konuşmanın Başbakan Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan hakkında geçtiği iddia edilirken, kamuoyunda, tartışılan ses kaydı hakkında bazı tereddüt ve kuşkular da oluştu.

Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kaydının sunuş görüntüsü, “17 Aralık sabahı Ankara’da bulunan Başbakan R.Tayyip Erdoğan, Büyük Yolsuzluk Operasyonu’nun ilk dalgasını haber alır almaz korku ve paniğe kapılır. Bu korku ve paniğin sebebi; nakit olarak farklı aile fertlerine ait adreslerde sakladığı (5 ayrı adres tespit edilmiştir) ihaleler karşılığında işadamlarından topladığı rüşvetlerdir” denilerek başlıyor.

BİRİNCİ GÖRÜŞME

Kim tarafından yayınlandığı ve doğruluğu teyit edilemeyen ses kaydına göre Tayyip Erdoğan ile Bilal Erdoğan, 17 Aralık tarihinde yapılan ‘büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu’nun hemen ardından sabah 8’de telefonla görüşüyor. Telefonda Tayyip Erdoğan, oğlu Bilal’e operasyonun yapıldığını haber veriyor ve evinde ‘ne var ne yoksa çıkartmasını’ istiyor. Bilal Erdoğan ise babası Erdoğan’a ‘Senin paraların var işte kasada diyor. Tayyip Erdoğan ise ‘onu diyorum işte’ diyor ve paraların dağıtılmasını istiyor.

İKİNCİ GÖRÜŞME

Yine iddiaya göre aynı ikilinin saat 10’da yapılan telefon görüşmesinde ise Bilal Erdoğan, parayı sıfırlamak için yeni bir fikir bulduklarını, paraların bazı insanlara dağıtılarak sıfırlanacağını söylüyor. Tayyip Erdoğan ise parayı sıfırlamakta fayda olduğunu vurguluyor.

ÜÇÜNCÜ GÖRÜŞME

Aynı gün saat 15:30’da yapılan telefon görüşmesinde ise Tayyip Erdoğan, iddiaya göre oğlu Bilal Erdoğan’a ‘Sana verdiğim görevler tamam mı’ diye soruyor. Bilal Erdoğan ise akşam bitireceklerini, ‘Berat’ ile olan kısmını hallettiklerini, Mehmet Gür ile ilgili kısmı da halledeceklerini, diğer kısımları da gece karanlık olunca halledeceklerini söylüyor.

DÖRDÜNCÜ GÖRÜŞME

Saat 23:15’te yapıldığı iddia edilen dördüncü görüşmede ise Bilal Erdoğan, parayı sıfırlayamadıklarını, ellerinde 30 milyon avroluk bir kısım kaldığını, ‘Berat’ın aklına bir fikir geldiğini, Ahmet Çalık’a 25 milyon dolar verip, üstüyle de Şehrizar’da daire alınabileceğini söylüyor. Tayyip Erdoğan ise Bilal Erdoğan’a “tamam, halledin” diye cevap veriyor. Bilal Erdoğan, birçak şahısa da verilen paraları sıralıyor, Tayyip Erdoğan ise “neyse bu kadar şeyleri konuşma şeyde” diyor. Tayyip Erdoğan bu akşam Ankara’da kalacağını söylüyor. Bilal Erdoğan ise babasına “Tamam biz hallediyoruz sen merak etme” diyor.

BEŞİNCİ GÖRÜŞME

18 Aralık sabahı yapılan ve yine Tayyip Erdoğan ve Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen beşinci telefon görüşmesinde ise Bilal Erdoğan, babasına ‘işleri hallettiklerini’ söylüyor. Bilal Erdoğan’ın “Ellerinde kalan ufak bir miktarın da ‘çeşitli yerlere’ pay edileceğini” söylemesi üzerine Erdoğan, parayı nereye gönderirse göndersin üstünde tutmaması gerektiğini söylüyor. Erdoğan’ın  İstanbul emniyetinde de bazı şeyler yaptığını söylemesinin ardından kayıt sonlanıyor.

Başbakanlık yalanladı
MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Başbakanlığa gitmesinin ardından bir açıklama yapıldı:Açıklama şu şekilde:
“Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında bir telefon görüşmesi olduğu iddiası eşliğinde, bu akşam internet aracılığıyla servis edilmiş olan ses kayıtları, ahlaksızca bir montaj ürünü olup tümüyle gerçek dışıdır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nı hedef alan bu kirli tezgâhı kuranlardan hukuk içinde hesap sorulacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here