Geçtiğimiz hafta yapılan Abdal Musa Etkinliklerine yönelik yapılan saldırı açıklamalarına Antalya Halk Cephesi bir açıklama ile cevap verdi.

ABDAL MUSA HALK DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR AKP VE İŞBİRLİKÇİLERİ KİRLETEMEZ

Antalya Halk Cephesi olarak, 2 Temmuz 2014 tarihi itibari lle Antalya yerel gazetelerinden Körfez ve diğer yerel gazetelerde “DHKP-C’lileri CHP taşıdı” başlığı ile çıkan habere ve devamında çıkan saldırı haberlerine yönelik açıklama yapma ihtiyacı duyuyoruz.

Antalya AKP il başkanı Mustafa Köse’nin açıklamasını okuduğumuz zaman tam AKP’ye yakışır zavallı bir açıklama yapıldığını gördük. Polis ağzı ile konuşan Mustafa Köse, “DHKP-C’liler” diye Antalya Halk Cephelilere saldırmaktadır. AKP’li Belediye başkanı Menderes Türel ve yardakçılarına Dergahtan çıkışta tepki ve öfkesini gösterenler demokratik alanda yasal ve meşru haklarımızı kullanarak faaliyet gösteren Halk Cephelilerdir.

Antalya Halk Cephesi olarak, AKP’nin komploları ile saldırıya uğrayıp, tutuklanmadığımız yıllar dışında her yıl Abdal Musa etkinliklerinde stantımız ile kurumsal olarak yer alıyoruz. Halk Cephesi’nin Abdal Musa etkinliklerine katılması için kimseye, düzen partisine ihtiyacı yoktur. Bunu dostta, düşman da bilir. Biz hiçbir partinin malzemesi değiliz. Biz halkımızın değerlerinden aldığımız güç ve meşruluk ile Abdal Musa-Tekke köyündeki şenliklerde yerimizi alıyoruz. Bu yılda stantımızı önceden gidip yer ayırtarak açtık. Biz devrimciyiz ve Aleviliğin değerleri rehberimizdir. Adalet inancımızı Kerbela’dan besleriz. Dostumuza da, düşmanımıza da düşündüğümüzü doğrudan söyleriz. Biz her zaman mesajımızın ulaşmasını istediğimiz için slogan atarız Onun için Halk Cepheliler, Belediye başkanı Menderes Türel’i yuhalamadı. Slogan attı. Attığımız sloganlar da ” Katil AKP Halka Hesap Verecek, Berkin Elvan Ölümsüzdür”. Ayrıca “14-15 yaşındaki çocukların kanı ellerinde olanlar Alevi dergahlarına gelemez”, diye seslendik. Gelebilir, diyen bir tane Alevi, ezilen halk varsa çıksın söylesin. Belediye başkanının temsil ettiği parti, katil polislerini kahraman ilan etmeyip, cezalandırmışsa sözümüzü geri alacağız. Sloganlara başlayınca halk, bizi alkışladı. Menderes Türel ve yardakçılarını ise bunca yıldır yaşadığı AKP’nin zulmüne duyduğu öfke ile yuhalayıp, slogan attılar. Bu da halkın en doğal hakkıdır. Devrimcilerin ve halkın tepkisine saldıran Hızır Paşalığa soyunan Ali Eriş ve halkın oyları ile belediye meclis üyeliğine seçilip, halkın güvenini, inancını koltuk için satanlar gibi belediye başkanlığına seçilir seçilmez, bir kalemde 700’den fazla işçiyi işten atan AKP’li belediye başkanının önünde secdeye mi durulacağını sanıyorlardı.
AKP gibi daha halka 14-15 yaşındaki Berkinlerin, İbrahim Arasların hesabını vermemiş, eli halkın çocuklarının kanına bulaşmış katillerin Alevilerin dergahında yeri yoktur. Alevi değerlerinde halkın kanına eli bulaşanlara ne denir, Alevi değerlerini AKP’ye pazarlayanlar cevap versin.

Sabah-akşam Alevi halkının değerlerini aşağılayıp, özünü boşaltmaya kalkışan AKP’li belediye başkanı, bakanı, başbakanının vs. Abdal Musa Dergahların da yeri olamaz. Halk düşmanı Muaviyelerden misafir de olamaz. Halk Cepheliler bunları nerede görürse görsün öfkesini gösterip, yüzlerindeki maskeyi indirip faşist yüzünü teşhir eder. AKP’lileri oraya davet eden, köye döşenen bir kaç kaldırım taşına değerlerini pazarlayan düzenin Alevi bezirganları olan Hızır Paşaların bizi jandarmaya hedef göstererek kim olduklarını baştan göstermişlerdir. Seçimleri almak için köyleri dahi Büyükşehir belediyesi sınırlarına dahil etmesini bilen AKP, elbette köye hizmette götürecek. Yaptığı işler belediye olmasının gereği olan görevleridir. Ki yaptığı iş de bozulan asfalta yama yapmak ve köy içine taş döşemektir.

AKP’ye yaranmak için biz devrimcileri önümüzdeki yıllarda Abdal Musa şenliklerine almayacaklarını açıklayanlar söylediklerini bir daha düşünsün. Çünkü Abdal Musa Dergahı Hızır paşalığa soyunanların yeri, malı, mülkü değildir. Anadolu’nun her yerinden gelen ve Abdal Musa’yı piri olarak gören ezilen, yok sayılan halkımızın dergahıdır.Biz devrimcilerde bu halkın içinden geliyoruz. Halkımızın olduğu her yerde de oluruz. Önce onlar halk düşmanlarını Abdal Musa Dergahına davet etmenin hesabını bu halka versinler. Devrimciler olarak gelecek yıl da Abdal Musa şenliklerinde olacağız. Bize engel olacakları da orada göreceğiz.

ANTALYA HALK CEPHESİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here