Caz müziğin sevilen temsilcisi Melis Sökmen ve dünyaca ünlü ABD’li trompetçi Lloyd Chisholm, birlikte sahneye çıktıkları Antalya’nın Alanya İlçesi’nde dinleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 9’uncu Uluslararası Alanya Caz Günleri, Melis Sökmen ve Lloyd Chisholm konseri ile başladı. Tarihi Kızılkule önünde açık alanda yapılması planlanan konser, yağmur nedeniyle Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konsere, Alanyalı cazseverlerin yanında ilçede tatil yapan yabancı turistler de yoğun ilgi gösterdi. Konserde, Melis Sökmen ve trompetçi Lloyd Chisholm’a gitarda Neşet Ruacan, trombonda Hakan Çimenot, piyanoda Evren Karakul, basgitarda Erdal Akyol, davulda Emre Günaydın eşlik etti.

Özellikle İngilizce caz şarkıları seslendiren Melis Sökmen, konserin son bölümünde Ayten Alpman’ın ‘Ben Böyleyim’ ve Kenan Doğulu’nun ‘Tutamıyorum Zamanı’ adlı şarkılarını da söyledi. Konser sonunda Alanya Belediye Başkanı AK Parti’li Hasan Sipahioğlu, Sökmen ile Chisholm’a şilt ve çiçek verdi.

Festival, bu akşam Burhan Öçal ve Sabri Tuluğ konseriyle devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here