DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun kamuda çalışan taşeron işçilerin kadro sorununun yıl sonuna kadar çözüleceğine yönelik sözleri için, “Alışılagelmiş seçim rüşvetleri bunlar. Bakan Sarıeroğlu’nun açıklamaları bana inandırıcı gelmiyor’’ dedi.

AKP’nin iktidara geldiği günden beri taşerona kadro sözü verdiğini hatırlatan DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar, “ Yıllardır taşeron sorununun çözüleceği söyleniyor. Şimdi de taşerona kadro verilecek denmiyor, düzenleme getirilecek deniliyor. Alışılagelmiş seçim rüşvetleri bunlar. Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu da taşerona kadro vereceklerini söylemişti. Taşeron çalışanlarına yönelik söylemler artık samimiyetini yitirdi. Bakan Sarıeroğlu’nun açıklamaları bana inandırıcı gelmiyor” diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AKP Çankırı İlçe Kongresi’ndeki konuşmasında, ‘’Şimdi biliyorsunuz taşeronla ilgili bir süreç var. Taşeronda çalışan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını ve taleplerini biliyorum. Başbakanımız grup toplantısında açıkladı. Sene bitmeden taşeronda çalışan vatandaşlarımızın kamuda istihdamlarıyla ilgili gereğini yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak:akdenizgercek.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here