Muratpaşa İlçesi Ermenek mahallesindeki asırlık çam ağaçlarının kesilmesine tepki gösteren Özgürlük ve Dayanışma Partisi(ÖDP) Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen, “AKP satıyor, CHP onaylıyor” dedi.

ÖDP parasını ödemeye hazır

Orman ve Su İşleri  Bakanlığı’nın birkaç bin lira için asırlık çam ağaçlarını sattığını iddia eden ÖDP İl Başkanı Zeynel Ergen “Yol güzergahı ile hiçbir ilgisi olmayan ağaçların kesilmek üzere özel bir şirkete satılmasının takdirini kamuoyuna bırakıyorum. AKP için her şeyin bir fiyatı var, ama değeri yok. Bu bir kez daha kanıtlandı.  AKP’li Orman  ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu’na buradan sesleniyorum Kaç lira ise ÖDP olarak  biz ödeyelim. Yeter ki ağaçlar kesilmesin.”  dedi.

Susmak onaylamaktır

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ait arazi üzerinde bulunan ağaçların tümünün  yol çalışması bahanesiyle hazineye devredilmeden önce özel bir şirkete satıldığı bilgisine ulaştıklarını belirten ÖDP İl Başkanı Zeynel ”İşin ilginç yanı yol ile hiç ilgisi olamayan yerlerdeki ağaçları da satmışlar. Şu anda yüzlerce ağaç gereksiz yere kesiliyor, katlediliyor. CHP’li Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyeleri de kendi bölgelerindeki asırlık ağaçların kesilmemesi için hiçbir girişimde bulunmayarak satışa ve ağaçların kesilmesine onay veriyorlar.” şeklinde konuştu.

İstifa etmeleri gerekir

Asırlık çam ağaçlarının kesilmesinin bir katliam olduğunu ifade eden Ergen, ”Günlerdir Ermenek mahallesindeki ağaçların gereksiz yere kesilmesi ile ilgili haberleri gazetelerde okuyor, televizyonlarda izliyoruz. AKP ve onun bakanından bir beklentimiz yok. Ancak bu güne kadar ne Sayın Antalya Valisi ne de Büyükşehir ve Muratpaşa Belediye Başkanları bir girişimde bulunmadı. Başka bir ülkede olsa böyle bir katliamı önleyemedikleri için görevlerinden istifa ederler” dedi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here