Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) yasasında değişiklik öngören torba yasa Antalya’da da protesto edildi.
TMMOB’un çağrısıyla Meltem Mahallesi’ndeki Mimarlar Odası binası önünde toplanan yüzlerce kişi sloganlarla atarak Antalya Adalet Sarayı’nın yanındaki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına yürüdü..

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binası kapısına siyah çelenk bırakan grup adına açıklamayı, Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer yaptı. Tuncer, AKP’inin rant politikalarının önünde en büyük engel olarak TMMOB’yu da gördüğünü söyledi.

Bu yüzden TMMOB’nin AKP’nin hedefinde olduğunu belirten Tuncer, “TMMOB ve bağlı odalar iktidar tarafından yok edilmek isteniyor. Önce mali denetim tehdidiyle, sonra miting meydanlarında hedef göstererek, ardından yetkilerini kısıtlayarak TMMOB üzerinde vesayet oluşturmaya çalışan iktidar istediğine bir türlü ulaşamayınca şimdi yasasını değiştirip TMMOB’nin örgütlülüğünü dağıtmak istiyor. Parçalanmış bir yapıyla ülkemizin mühendis ve mimarlarının toplumdan yana gür sesini kesmek istiyor” dedi.

Hükümete de “Torba yasaları derhal çekin” diye seslenen Tuncer, torba yasalarla altyapısı hazırlanan yalana, talana, yıkıma ve yağmaya izin vermeyeceklerini söyledi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here