Antalya Emek Demokrasi Güçleri Türkiye-Suriye ilişkilerinde yaşanan son gelişmeler üzerine basın açıklaması yaptı.

Attalos Heykelinin bulunduğu alanda bir araya gelen protestocular “Savaşa Hayır”, “AKP Elini Suriye’den Çek” “Katil ABD İşbirlikçi AKP”diye haykırdı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Kutay Meriç, “Suriye ile savaşa izin vermeyeceğiz. Emperyalizmin askeri olmayacağız, emperyalizme karşı mücadeleyi büyüteceğiz. Dedi.

Emperyalizmin taşeronu, savaşın, ölümün, faşizmin iktidarı AKP’yi Türkiye halklarının durduracağını ifade eden Meriç, “AKP iktidarının uyguladığı ABD güdümlü şiddet ve savaş yanlısı saldırgan politikaların sonucu Şanlıurfa’da 5 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu insanlarımızın ölümünün sorumlusu AKP iktidarıdır. Hatay’dan sonra Akçakale’yi de silahlı kişilerin kol gezdiği bir yer haline getiren AKP, tam bir aydır fiilen savaşın etkilerini yaşayan Akçakale’de yaşayan haklı korumak için hiçbir önlem almadığı gibi savaş kışkırtıcılığına hız vermiştir. İçeride ve dışarıda savaş politikalarını tırmandıran iktidar, ölüm, kan ve gözyaşı üretmeye devam ediyor. Savaş değil barış isteğimizi haykırmak için bir araya geldik” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here