Akdeniz Üniversiteli Öğrenciler bir basın açıklaması yaparak Alanya’da arkadaşlarının üniversiteden uzaklaştırılmasını ve geçen gün üniversitede yaşanan

polis saldırısını protesto etti. Akdeniz üniversitesi yerleşkesi içinde yer alan Olbia Çarşısında toplanan öğrenciler buradan sloganlarla merkezi yemekhaneye kadar yürüdüler. Öğrenciler yürüyüş boyunca “Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Mücadelemiz, Baskılar Bizi Yıldıramaz ,Akdeniz Faşizme Mezar Olacak ,Yaşasın Devrimci Dayanışma  “ şeklinde slogan attılar.

Merkezi yemekhane önünde öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Okan Özer;  “AKP’nin Gezi korkusu sürüyor, korkularınızı üniversitelerde büyütmeye devam edeceğiz.” dedi
Özer, Hemen her konuşmasında üniversite öğrencilerini hedef haline getiren Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın, işbirlikçi rektörleriyle devrimci öğrencileri sindirme politikasına başvurduğunu vurgulayarak, “Yaklaşık 2800 öğrencinin tutuklu olduğu ülkemizde faşizm, kirli tarihine bir yenisini de Akdeniz Üniversitesi Alanya kampüsünde eklemiştir. Halkın meşru isyanına yaptıkları pankartlı eylemle destek veren Alanya’daki öğrenci dostlarımızdan 10 tanesi 1 ay uzaklaştırma cezası almıştır. Bu eğitim hakkının gaspıdır! Öğrenciler derhal okullarına geri alınmalıdırlar. Alanya’daki öğrenci arkadaşlarımız yalnız değildirler” şeklinde konuştu.
Özer “Bunun yanı sıra birçok üniversitede ortaya çıkan düzen artığı faşist çeteler, okulumuzda da boy göstermeye başlamıştır. Gever’de AKP’nin polisleri tarafından 2 insanımızın katledilmesine yönelik okulumuzda gerçekleştirilen eylem sonrası kitleyi taciz etmiş ve okulu karıştırmışlardır. Tacizleri bununla da sınırlı kalmayan faşistler önce Alanya’daki arkadaşlarımıza saldırmışlardır. Sonrasında Teknik Bilimlerde de tek yakaladıkları arkadaşımızı tehdit etmişlerdir. İletişim Fakültesinde ise afiş çalışması yapan devrimcilere de benzer bir saldırı gerçekleşmiştir. Şu hiçbir zaman unutulmasın! Tarih göstermiştir ki ne darağaçları ne katliamlarınız ne de faili meçhuller bizi durduramamıştır. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de bozuk eğitim sisteminiz, faşist düzen ve onun artığı çetelerin gücü bize yetmez” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here