Özgürlük ve Dayanışma Partisi(ÖDP) Antalya İl Örgütü 9 Aralık 2012 Pazar günü

“AKP DÜZENİNİ YIKALIM TÜRKİYEYİ YENİDEN KURALIM” ana teması ile bir yürüyüş ve basın açıklaması yapacak. 9 Aralık 2012 Pazar saat:14.00’da Üçkapılar önünden  başlayacak yürüyüş Attalos Heykeli önünde yapılacak basın açıklaması ile sona erecek 

AKP DÜZENİNİ YIKALIM

TÜRKİYEYİ YENİDEN KURALIM

On yıldır AKP’nin karanlığı altında yaşıyoruz.

Bugün AKP iktidarında;

Herkes zorbalık ve şantajla susturulmaya çalışılıyor. Muhafazakar bir örtü hayatın her alanına yayılıyor,hayatın her alanı tek tipleştiriliyor.Kentler ve doğa talan ediliyor yağmalanıyor. Emekçiler güvencesizliğe ve sefalet ücretlerine mahkum ediliyor. Yeni zamlarla hayat pahalılığı hiç durmadan artıyor.İşsizlik ve yoksulluk her geçen gün büyüyor. Kürt sorununda şiddet politikaları gençlerimizin canlarını almaya devam ediyor Kürecik’e kurulan NATO füze kalkanının ardından şimdide Patriot Füzeleri ile ülkemiz bir ABD askeri üssü haline getiriliyor. Başkanlık sistemiyle tek adam otoriterliği ve diktası kurulmayaçalışılıyor

ARTIK YETER

AKP’nin zorbalıklarına ve yalanlarına teslim olmayan bir dirençle bu karanlığı yırtacak bir gücü hep birlikte yaratmalıyız.

Emperyalizimle her tür bağımlılık ilişkilerine son verilmiş Amerikan ve NATO üsslerinin olmadığı, ekonomisi uluslararası tekellerin insafına terk edilmemiş bağımsız bir Türkiye kurmalıyız.

Her tür baskının karşısında toplumsal hayatın, aklın, bilimin,sanatın,özgürleştiği her tür baskı aygıtı ve politikalarına son verilmiş gerçekten laik ve özgür bir Türkiye kuralım.

Emekçilerin emeğinin karşılığını aldığı, herkesin insanca bir yaşam olanaklarına sahipolduğu,sömürünün yok edildiği eşitlikçi bir Türkiye kuralım.

Herkese parasız sağlık ve eğitim hakkının sağlandığı sosyal bir Türkiye kuralım.

Kürt ve Alevilerin eşit yurttaşlık hakkına sahip olduğu bir arada kardeşçe yaşadığımız bir Türkiye kuralım.

Şimdi bunun için 9 Aralık’ta ülkenin her yanında bir yürüyüş başlatıyoruz.

Bu yürüyüşümüzü büyüterek 9 Haziran’da İstanbul’da büyük bir mitinge dönüştüreceğiz.

 

Türkiye’yi yeniden kurma mücadelesi, AKP’ye karşı direnişi birlikte büyütme çağrısıdır.

Bu çağrıya sizi davet ediyoruz.

 

Tarih: 9 Aralık 2012 Pazar

Saat:14.00

Yer: Üçkapılar’dan Attalos Heykeline yürüyüş ve basın açıklaması

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here