Özgürlük ve Dayanışma Partisi(ÖDP)  Antalya  İl Örgütü “AKP Düzenini Yıkalım” teması ile 9 Haziran 2013’de

Kadıköy/İstanbul’da düzenleyecekleri mitinge bütün Antalya halkını davet etti. Otobüslerin tutulduğu ve gerekli hazırlıkların tamamlandığının belirtildiği açıklamada gelecek olanların İl Örgütüne isim yazdırmaları istendi. www.odpantalya.org.tr

Geri Sayım Başladı!

Yürüyüşü Büyütmek İçin Şimdi Her Gün Her Yerde Devrimci Siyaset

TÜRKİYE’Yİ YENİDEN KURMAK İÇİN

ÜLKENİN DÖRT BİR YANINDAN GELİP

İSTANBUL KADIKÖY’DE BULUŞACAĞIZ

On yıldır AKP’nin karanlığında yaşıyoruz.

Demokratikleşme aldatmacası arkasında gizlenerek AKP’nin kesin egemenliğini kurduğu on yıllık karanlık dönem içinde baskı ve sömürü düzeni emperyalizmin ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden yapılandırıldı.

Temelleri 12 Eylül ile başlayan ve Özal ile birlikte geliştirilen ‘her şeyin satılığa çıkartıldığı’ piyasa düzeni AKP ile birlikte dini-muhafazakârlıkla bütünleştirilerek tamamlandı.

On yılın ardından AKP şimdi de iktidardaki gücünü pervasızca kullanarak ülkenin ve emekçi halkın geleceğini ipotek altına almaya çalışıyor. Yukarıdan aşağıya devletin tüm kurumları üzerinde kurulan tekelci iktidar başkanlık sistemi ile tek adam diktasına dönüştürülerek sürdürülmeye çalışılıyor.

Artık Yeter!

Zenginliği arttırmak için yoksulları çoğaltan, çoğunluğu yiyecek açlığına mahkûm eden bu düzene hayır diyoruz. On yıllık AKP iktidarında birileri karunlaşırken işsizlerin sayısı 5 milyona dayandı. Yoksullar yerlerinden sökülüp şehrin kenarlarına sürülürken bu alanlar sermayenin ve zenginlerin özel mekânlarına dönüştürüldü. İşçiler, emekçiler sefalet ücretlerine mahkûm edilirken on yılda doğalgaza yüzde 208, son üç yılda elektriğe yüzde 120 zam yapıldı. Satılmadık ne bir fabrika, ne bir dere bırakılmadı. En çok parası ve malı olanın en değerli olduğu, parası olmayanların eğitim ve sağlık gibi en temel insan haklarından dahi mahrum bırakıldığı, insanı, emeği ve doğayı son damlasına kadar sömüren bu düzene hayır diyoruz.

Artık Yeter!

Emperyalizmin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan, yalan makinelerinin ‘demokrasi ve insan hakları’ olarak yutturmaya çalıştığı NATO bombalarına, Amerikan üslerine hayır diyoruz. AKP’nin on yıllık iktidarında ‘aktif dış politika ve bölgesel güç olma’ olarak formüle ettiği stratejinin ‘aktif taşeronluk ve bölgesel işbirlikçi güç olma’ anlamına geldiği bugünlerde daha net görülüyor. Suriye’deki iç savaşın merkez üssü haline getirilen ülkemizin her köşesine ABD ve NATO’nun yeni üsleri kuruluyor. Reyhanlı’da onlarca insanımızın ölümüne neden olan, işbirlikçi politikalara hayır diyoruz.

Artık Yeter!

Cemaat ve tarikatların etkinliğini güçlendiren AKP bu gün artık devleti ve toplumu dini referanslarla yönetmeye yöneliyor. Muhafazakâr bir örtü hayatın her alanında yaygınlaştırılıyor, medyadan sanata her alan bu dayatma ile hizaya getirilmeye çalışılıyor. Kadınlar muhafazakar gerekçelerle eve hapsediliyor ve yalnızca çocuk doğurmak reva görülüyor. Kadın cinayetleri artıyor, kadınlara yönelik dışlama, taciz ve tecavüz olaylarında büyük artışlar oluyor. Diyanet İşleri toplumsal hayatı düzenleyen bir fetva kurumuna çevrilirken, eğitim sistemindeki değişikliklerle bütün okullar imam hatipleştiriliyor. AKP, sözde özgürlük adı altında özgürlük ve laiklik alanını daraltıyor. Kendi acımasız sömürü düzenlerini sürdürebilmek için halkın dinsel inanışlarını bir kalkan olarak kullanmaya çalışıyor. Bu karanlığa hayır diyoruz.

Artık Yeter!

Ve biz bu karanlık düzene hayır derken, Türkiye’yi yeniden kurmak için mücadeleye evet diyoruz. Kimsenin ekmeğine el konulamayacağı, sözünün reddedilemeyeceği, paranın değil insanların özgür olduğu bir ülkeyi birlikte kurmak için yola çıkıyoruz. AKP’nin zorbalıklarına ve yalanlarına teslim olmayan bir dirençle bu karanlığı yırtacak bir gücü hep birlikte yaratmalıyız. AKP düzenini yıkarak Türkiye’yi yeniden kurmalıyız.

Bunun için azimliyiz, kararlıyız!

9 Haziran’da Kadıköy’de Buluşuyoruz

Bu Davet Bizim!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here