Gençlik Muhalefeti yazılı bir açıklama yaparak tüm gençleri “AKP Diktatörlüğüne Karşı Sokağa Çıkıyoruz. 1 Mayısa Antalya Gençlik Muhalefeti Saflarına !” çağrısı yaptı.

1 Mayıs 2014 Perşembe günü saat:10.00’da Aydın Kanza Parkı’nda toplanma çağrısı yapan Gençlik Muhalefeti ‘nin çağrısı

AKP Diktatörlüğüne Karşı Sokağa Çıkıyoruz. 1 Mayısa Antalya Gençlik Muhalefeti Saflarına !

1.Seçimler, AKP’nin her düzeyde halka karşı bir savaş yürüttüğü, yasak ve baskı ortamında yapılmıştır. Sandık manipülasyonlarıyla da süren bu savaşın içinde bir seçimden ya da demokrasiden söz etmek mümkün değildir.
2.Medyasıyla, polisiyle, elektrik şirketleriyle her şeyi elinde tutan, tüm muhalefeti yasaklayan ve susturan AKP, seçimlerde de kendi çalmış kendi söylemiş, oyları da kendi saymıştır. Bu yönüyle AKP, en çok güvendiği sandıkta dahi halktan korktuğunu göstermiştir. Ortada bir seçim sonucundan öte, tek adam diktatörlüğü vardır.
3.Seçimler AKP’nin malum sonunu değiştirmeyecektir. Haziran’dan bu yana yönetme kabiliyetini yitirmiş ve değişen iç dengeleri sonucu bir devlet kriziyle boğuşan iktidarın sandıkta güvenoyu alacağını düşünmek pek gerçekçi olmayacaktır. AKP iktidarı bugün geldiğimiz noktada, geri dönüşü olmayan bir şekilde meşruiyetini kaybetmiş; Türkiye’deki bütün sandıklardan birinci parti olarak çıksa dahi, kendi varlığını ve iktidarını AKP’ye oy vermeyenlere karşı kurduğu siyaseti üzerinden yeniden üretme çabasının içine girmiştir.
4.Bu seçim sonuçlarına bakarak, Haziran isyanını “saymak” mümkün değildir. Çünkü, isyan ve direniş sayılarla ölçülemez. Seçimlerin gösterdiği tek sonuç, Haziran’ın sokaklarda, forumlarda gelişen halk muhalefetini büyütmekten başka bir şey değildir. Erdoğan diktatörlüğüyle hesaplaşabilmenin yolu, düzenin içinde kalarak , AKP’nin soft versiyonu olmaya yönelerek mümkün olmayacaktır.
5.Hepimizin görevi, sokak sokak, mahalle mahalle, kampüs kampüs birleşik bir direnme ve dayanışma zemini oluşturmaktır. Gençlik Muhalefeti’nin çağrısı direniş içerisinde kendini gösteren dayanışma zeminlerini örgütlü bir güç haline getirme, direnişe omuz verme çağrısıdır.

Gelecek biziz, sokakta değiştireceğiz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here