Antalya Kadın Platformu Attalos Meydanı’nda bir araya gelerek “Aklama, Yargıla, İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula!” temalı bir  basın açıklaması yaptılar.

“Tartışma Uygula, Katilleri Yargıla” pankartı açan platform adına açıklamayı Songül Şarklı okudu

BASINA VE KAMUOYUNA

Vazgeçmiyoruz!!!

Haklarımızdan vazgeçmiyoruz,

Hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz,

Her gün yeni tecavüz ve katliam haberleri duymak istemiyoruz.

Yaşamak istiyoruz.

En temel hak olan yaşam hakkımızı istiyoruz.

Bedenimize,cinsel kimliğimize,yaşam tarzımıza sahip çıkıyoruz.

Katliamın adı

Dün Duygu Delen ‘di,

Bugün Batman da kaçırılıp alıkonularak günlerce tecavüz edilen  sonunda intihar eden, cenazesi bile gece yarısı kaçırılrak defnedilen İpek Er’di. Yarın başka

Musa ORHAN Tutuklandı.

Ancak yetmez. Kadın katillerini, tecavüzcüleri   toplumun içine salarak adeta ödüllendiren, suçun yeniden üretilmesinin önünü açan; soruşturmaları gerektigi gibi yürütmeyen, delilleri karartan;  hakimler, savcılar, polisler sorumlu olan herkes yargılansın.Bu da yetmez. Toplumsal cinsiyet eşitliğine karşı durup kadınları aşağılayan, erkek egemenliğini yücelten, eğitimden başlayarak toplumun tüm hücrelerine çağ dışı, gerici zehirlerini enjekte eden devlet yetkilileri yargılansın.Yetmez! Ekranlarda çocuklara yönelik cinsel istismarı meşrulaştırmak için höykürenler ve buna izin veren yayın kuruluşları, program yapımcıları kim varsa toplumu uçurumun kıyısına, çürümüşlüğün ortasına iten herkes yargılansın. Suçu yaratan, suçu besleyen, suçu işleyen,  suçu yargılamayan, suçu cezalandırmayan, suça sessiz kalan herkes suçludur. Bütün suçlular yargılansın. Kim mi yargılayacak?

Sen, ben, biz hepimiz.

“Üniformalar tecavüzün üstünü örtemez, devlet şiddet faillerine kalkan olamaz, kadınlar ölüme, tecavüze, adaletsizliğe mahkum edilemez” demek için kadınlar sokakta.

Artık yeter!

Aklama, Yargıla, İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula!

ANTALYA KADIN PLATFORMU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here