Adalet Yürüyüşü’ne Antalya’dan KESK Şubeler Platformu üyeleri ile KHK ile Akdeniz Üniversitesi’ndeki kamu görevinden çıkarılan barış akademisyenleri katılmak üzere yola çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri ve 22 Kasım 2016 tarihli 677 sayılı KHK ile Akdeniz Üniversitesi’ndeki kamu görevinden çıkarılan barış akademisyenleri katılmak üzere yola çıktı.

KESK dünden bugüne, toplumun adalet, hukuk, demokrasi, hak ve özgürlükleri savunan, tüm kesimleriyle ortak mücadeleyi önüne koymuş, toplumun muhalif yapılarına dönük destek ve dayanışmasını hayata geçirmiştir. KESK, geçmişten günümüze karşılaştığı her türlü haksız, hukuksuz uygulamalara, savaşa, tüm anti demokratik uygulamalara karşı mücadele etmiştir.

KESK OHAL/KHK rejimi ile tek adama dayalı yönetim anlayışına karşı her türlü hak arama mücadelesini yürütmektedir. KESK adalet ve demokrasinin, toplumun tüm kesimlerinin temel talebi olduğu bilinciyle CHP’nin başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nü desteklemektedir.

Gün, faşizme karşı birleşik mücadele günüdür.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here