Antalya Gençlik Muhalefeti 8 ekimde Ankara’da mitinge katılım çağrısı yaptı.

KESK, DİSK,TMMOB ve TTB öncülüğünde yapılacak Ankara’da yapılacak miting öncesi yazılı bir açıklama yapan Antalya Gençlik Muhalefeti “68’İZİN AYAK İZLERİNDEN EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELEYİ YÜKSELTELİM 8 EKİM’DE ANKARA’YA YÜRÜYORUZ” “Gün emperyalizme karşı şimdi tarihi yeniden 68’e döndürme günüdür.“ ifadelerini kullandı.

‘Emperyalizm hayduttur. Nerede görülürse başı orada ezilmelidir’ diyen Che Guevara’nın ‘iki..üç.. daha fazla’ çağrısıyla şimdi sokakları emperyalizme karşı mücadele  sloganlarıyla dolduracağız,diyen Gençlik Muhalefeti  tüm gençleri mitinge katılmaya çağırdı.

AKP, ülkemizi bir ABD üssü haline getiriyor.

NATO’nun Füze Kalkanı Radar Sistemi’nin Malatya Kürecik’e kurulmasına karar verildi. Madenler, dereler yerli-yabancı şirketlerin egemenliğine devrediliyor. Üniversitelere ‘ABD Modeli’ ile piyasanın hakimiyeti etkinleştirilmeye çalışılıyor.

Geçmişi ‘Küçük Amerika Rüyası’ olanlar bugün de rüyalarını gerçek kılmak için, işbirlikçilerde sınır tanımadan sürdürüyor.

Dün ‘yeşil kuşak projesinin’ parçası olarak Amerika’nın soğuk savaş stratejisin parçası olan Türkiye bugün de ‘ılımlı İslamcı model ülke’ olarak Ortadoğu’da emperyalizmin tahakkümünün taşeronluğunu yürütüyor.

Kapitalizmin krizini aşmak için emekçilerle dönük saldırılar yoğunlaşırken Ortadoğu’da adı konulmamış bir paylaşım savaşı yürütülüyor. Libya NATO’nun bombaları ile ele geçirildi. Afganistan ve Irak işgal altında. Şimdi de hedefte Suriye ve İran var.

Gün emperyalizme karşı şimdi tarihi yeniden 68’e döndürme günüdür.

Kürecik halkı anti-emperyalist mücadele tarihinin izinde bugün de Füze Kalkanı’na ayağa kalkıyor. Kürecik halkının yükselttiği sesi şimdi ülkenin tüm sokaklarına, üniversitelere taşıyarak büyütmenin zamanıdır.

68’de, ODTÜ’de Vietnam Kasabı Commer’ın arabasını ateşe veren Ulaş Bardakçı’nın, 6. Filo’yu denize döken Deniz Gezmiş’in, Kürecik’te radar üssüne karşı mücadele eden Sinan Cemgil’in, Kadir Manga’nın, emperyalizme ve işbirlikçilere meydan okuyan Mahir Çayan’ın ayak izlerinden yürüyerek şimdi yeniden bağımsız Türkiye mücadelesini yükseltmeye çağırıyoruz.

‘Emperyalizm hayduttur. Nerede görülürse başı orada ezilmelidir’ diyen Che Guevara’nın ‘iki..üç.. daha fazla’ çağrısıyla şimdi sokakları emperyalizme karşı mücadele  sloganlarıyla dolduracağız,diyerek tümgençleri mitinge katılmaya çağırdıklarını belirttiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here