Çocuklarının sürgün edilmesine karşı Antalya 4+4+4’e Hayır Platformu’na

başvuran veliler, mağduriyetin giderilmesi sözünü aldı.

4+4+4 uygulaması ile daha önce gittikleri ya da yakında olduğu için gitmek istedikleri okullardan sürgün edilen veli ve öğrenciler, Antalya’da da okul hakları için yan yana geldi. Gecekonduların ağırlıklı olarak yer aldığı Esentepe Mahallesi’nde Antalya 4+4+4’e Hayır Platformu’na başvuran veliler, yardım istedi.

Çocuklarını evlerine 200 metre mesafede bulunan Şehit İbrahim Barış Yurtsever İlkokulu’na yazdırmak isteyen veliler, çocuklarının 5 kilometre uzakta bulunan Yüzüncü Yıl Mahallesi’ndeki okula gönderildiğini, servis parası veremeyeceklerini ve çocuklarının bu mesafeyi yürümek zorunda kalacağından mağdur duruma düştüklerini anlattı.

Velilerle İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde buluşan platform üyeleri ailelere müdürlüğe verilmek üzere dilekçe hazırladılar. İl Milli Eğitim Müdürü’nün sorunun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ilgilendirdiğini söylemesi üzerine, Kepez İlçe Eğitim Müdürlüğü’ne giden veliler ve platform üyeleri burada yaptıkları görüşmeler sonrasında mağdur olan bütün çocukların sorunlarının çözüleceği sözünü aldılar.

Kaynak:sendika.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here