Türkiye siyasetinden ve politikalarından LGBT(lezbiyen, gey ,biseksüel, trans)’ler uzak duramaz ve umursamaz davranamaz

. Ülkede gelişen en ufak olay, politika ve siyasetler her anlamda bizi ilgilendirirken geçmiş zamanlarda pek olmayan bir mücadele alanımız gelişti ‘Yerel Siyaset’. Yerel seçimlerin bizlerin güvenliği, görünürlüğü ve rahatlığı açısından önemlidir.

Topluma ulaşan en keskin noktalardan biri yerel yönetimlerdir. Düşünsenize belediye binasında ki danışman bir ‘Trans Kadın’ ay ne güzel olur. Gönül ister ki her belediye başkanı ibne-dönme olsun. Politikalarının bütünleyici olduğu ayrımsız, rant için değil halk için çalışan, emekçiden yana, yeşili ve hayvanı seven, eşit ve demokratik bir yönetim anlayışı ile ilerleyen bir yönetim olmalıdır. En ufak çalışması bile bütünleyici olmalıdır.

Sürekli olarak devlet-kamu-belediye binalarında ve mecralarında homofobik-transfobik tacizlere maruz kalan bizler, topluma sürekli olarak Heteroseksizmi aşılayan belediye başkan adaylarını desteklemeyeceğiz ve ifşa edeceğiz. Topluma bir şeyler aşılayan belediyeler ve diğer yönetim alanları toplumla doğrudan bağlantılı olduğundan ne kadar bilinç oluşturur ve belediyelerde bizlerinde iş bula bile ihtimali artar toplum tarafından kabul edilirsek o kadar iyi olacaktır  bu yüzden biz LGBT örgütleri olarak toplumla doğrudan bağlantılı olan belediyeleri ‘Gökkuşağına’ boyayacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here