Kısa adı YAYED olan Yerel Yönetim Araştırma Yardım ve Eğitim Derneği Antalya Şubesi’nce organize edilen “2/B Arazileri ve Antalya”

başlıklı panel, 16 Kasım Cuma günü Konyaaltı Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin en fazla 2/B arazisine sahip olan Antalya’da başvuruların 70 bine yaklaştığı belirtilirken konuyla ilgili düzenlenen panelde 2/B gerçeği tartışılacak.

2/B’LERİN HUKUKİ VE İMARLA İLGİLİ YÖNLERİ TARTIŞILACAK

Saat 13. 30- 17.00 arasında gerçekleşecek olan panel, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı İlyas Osmanağaoğlu’nun ‘Antalya’da 2B Arazilerinin Profili Ve Kıyı Sorunları’ sunumuyla başlayacak. CHP Antalya Milletvekili avukat Gürkut Acar’ın “Yasalar Ve Siyaset Ekseninde 2B Arazileri” başlıklı sunumuyla devam edecek olan panelde, Orman Yüksek Mühendisi Doç. Dr. Yücel Çağlar’ın “Orman Niteliğindeki Araziler Ve 2B Arazilerinin, Kırsal Çevre Yapısı Ve İmar Planlarıyla Değerlendirilmesi” ve Şehir Plancıları Odası yöneticilerinden Ahmet Müfit Bayram’ın “Konut Politikaları Işığında 2/B Arazileri” başlıklı sunumlarıyla sona erecek.

ANTALYA BAŞVURUDA DA İLK SIRADA

Daha önce 30 Ekim tarihinde sona ereceği belirtilen 2/B arazilerine ilişkin başvuru süresi üç ay daha uzatılırken, hak sahiplerinin başvurularını kolaylaştırmak için il genelinde köy ve mahalle muhtarlarıyla işbirliği yaptıklarını belirten Antalya Defterdarı Hidayet Mat, “il merkezinde Defterdarlık, ilçelerde ise mal müdürlüklerinde oluşturulan ekiplerimizce Ağustos ve Eylül aylarında belirli bir program dahilinde mahalle ve köylere gidilerek mahallinde elden alınmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda, ilimizde 31 Ekim 2012 tarihi itibariyle 2/B arazileri ile ilgili tüm başvurular 70 bin’e gelmekte olup, MEOP (Milli Emlak Otomasyon Projesi) kayıtlarına göre de 2B başvurusu yapılan iller arasında ilk sırada bulunmaktadır” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here