KESK Antalya Şubeler Platformu; 2020 bütçesinden beklentileri, her geçen gün artan intihar olaylarına ve yoksulluğa dikkat çekmek için bir basın toplantısı düzenledi.

Eğitim-Sen Şube binasında yapılan açıklamayı KESK Antalya Şubeler Platformu adına Tüm Bel Sen Antalya Şubesi Başkanı İlhan Karakurt okudu.

Karakurt “İstanbul Fatih’te 4 kardeşin, Antalya’da da 4 kişilik bir ailenin maddi sıkıntılar yüzünden siyanürle intihar etmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Bu intiharlar, mevcut sistemin ekonomik ve siyasi uygulamalarının geniş kitlelerin gündelik yaşamları üzerinde yarattığı bir tükenmişlik ve umutsuzluk sendromunun bir sonucu olarak görülmelidir. Dolayısıyla, görüşmeleri daha yeni başlayan 2020 yılı bütçesinin içine şimdiden ‘siyanür’ karışmıştır” dedi

2020 YILI BÜTÇESİNE ‘SİYANÜR’ KARIŞTI!!!
EMEKÇİYE YAŞARKEN ÖL DİYORLAR…

2020 yılı bütçe kanun tasarısının görüşmelerinin TBMM de başladığı günlerde borç, yoksulluk ve çaresizliğin bir sonucu olarak önce İstanbul Fatih’te 4 kardeşin, ardından da Antalya’ da 4 kişilik bir ailenin siyanür içerek intihar etmeleri bütçe tartışmalarına yeni bir boyut kazandırdı.
Bu Siyanür ile intiharları Münferit bir olay olarak değerlendirmek mümkün değildir. Bu intiharlar, Mevcut sistemin ekonomik ve siyasi uygulamalarının geniş kitlelerin gündelik yaşamları üzerinde yarattığı bir tükenmişlik ve umutsuzluk sendromunun bir sonucu olarak görülmelidir.
Dolayısıyla, görüşmeleri daha yeni başlayan 2020 yılı bütçesinin içine şimdiden SİYANÜR karışmıştır.

Ayrıca; Antalya’da siyanürle intihar eden Selim Şimşek’in geride bıraktığı mektupta; ‘intiharına neden olanlar arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi yöneticilerininde adının geçmesi’ bu olayı başka bir boyuta taşımaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kurum yöneticilerinin adının karıştığı bu iddia ve sorumlular hakkında hemen bir soruşturma başlatmalı ve iddia ve suçlamaların gerçek olup olmadığı konusunda kamuoyunu bilgilendirmelidir.

Hesap oyunları ile enflasyonu tek haneli rakamlara düşürdükleri ile övünen ve yumurta fiatları üzerinden bütçe hesabı yapanlar bu son intiharlardan utanmalıdırlar.

Çünkü, yumurtanın kendisi bile bu çarpıtma ve gerçekleri karartma oyununda adının kullanılmasından hicap duymaktadır!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here