Antalya Büyükşehir Belediyesi, 3 Kasım 2012 tarihinde Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM)  “2.Kadın Zirvesi” gerçekleştirecek.

 

Siyaset, sivil toplum, bilim ve araştırma kuruluşları başta olmak üzere farklı kesimden kadınların konuşmacı olarak katılacağı zirvenin temasının kadın bedeni üzerinde yoğunlaşan politikalar ve kadının doğurganlık hakları olduğu bildirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Kadın Dostu Kent Antalya’da ‘Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddet Neden Artıyor? Neler Yapılmalı?’ sorularına çözüm aramak amacıyla geçen yıl ilki düzenlenen Antalya Kadın Zirvesi büyük ses getirmişti. Yazar, aydın, politikacı ve bilim insanlarının katılımıyla gerçekleştirilen zirvenin sonunda yayımlanan sonuç bildirgesiyle kadına yönelik şiddetin durdurulması konusundaki çözüm önerileri ve kadınların talepleri somutlaştırılmıştı.

Büyükşehir Belediyesi, toplumda cinsiyet eşitliğini savunan, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan kadının yaşamını ve haklarının irdelemek üzere 3 Kasım’da Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu’nda ‘2’nci Antalya Kadın Zirvesi’ düzenleyecek. Zirvede “Kadın bedeni üzerinde yoğunlaşan politikalar ve kadının doğurganlık hakları. Neler Oluyor? Neler Yapılmalı?” konusu tartışılacak. Zirveye geçen yıl olduğu gibi yine siyaset, sivil toplum, bilim ve araştırma kuruluşları başta olmak üzere farklı kesimden kadın konuşmacılar katılacak.

Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen zirve sonunda ortak kararla oluşturulacak ‘Sonuç Bildirgesi’ kadınların ortak sesi olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here