15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişinin yıl dönümü dolayısıyla

DİSK Akdeniz Bölge Temsilciliği ve KESK Antalya Şubeler Platformu ortak bir basın açıklaması yaptı. Attalos heykeli önünde bir araya gelen DİSK ve KESK emekçileri sık sık “Yaşasın sınıf dayanışması, Birleşe birleşe kazanacağız,İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları attılar. Basın açıklamasına Devrimci Turizm İş Sendikası, ÖDP, EMEP Antalya il örgütleri ve Halkevi de destek verdi.

DİSK ve KESK adına açıklamayı DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Matoş Gonca yaptı.

Matoş Gonca; “AKP iktidarının emekçilere karşı olanca gücüyle savaşıyor,savaşıyor kelimesi öyle boşuna kullandığımız bir kelime değil… Kimin kime savaşıdır bu ? yanıtını biliyoruz. Sermayenin sadık partisi,yeni liberalizmin uygulayıcısı ve emperyalizmin Ortadoğu taşeronu AKP’nin işçi sınıfına ve tüm emekçilere,yoksullara karşı savaşıdır bu. AKP iktidarının bizi birer canlı cenaze olarak görmek istediği mezarlıklara karşı, zalimin zulmüne direneceğiz” dedi.

DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Gonca; DİSK olarak “zalimin zulmüne direneceğiz” adıyla bir kampanya başlattıklarını ve tüm halkı bu kampanyaya destek olmaya çağırdıkları belirtti.

Basın açıklamasının sonunda Matoş Gonca açıklamaya katılan emekçileri ve Antalyalıları bu akşam AKM Perge salonunda gerçekleştirilecek olan Prof Dr Aziz Konukman ve Faruk Özdemir’in konuşmacı olduğu “15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi ve Sendikal Mücadele” konulu panele davet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here