12. İşçi Filmleri Festivali ANTALYA gösterimleri 7 Ekim 2017 tarihinde  başlıyor.

İşçi Filmleri Festivali Antalya gösterimleri başlıyor
12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Antalya ayağı 7 Ekim’de perdelerini aralıyor. İşçi Filmleri Festivali perdelerini bu yıl cesareti bulaştırmak için açıyor!

Bu yıl Cesaret temasıyla düzenlenen Festivalin ana sloganı ve filmleri “Cesaret Ögeleri İçermektedir.”

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Antalya ayağı perdelerini bu yıl 7 Ekim’de gerçekleşecek galayla aralıyor. Meltem Paşa Çarşısı’nda gerçekleşecek olan galada Kazım Kızıl’ın yönetmenliğini üstlendiği Neredesin Arkadaşım belgeselinin gösteriminin ardından, Yeni Türkü ve Promete sahne alacak. Festival haftası kapsamında Emek Mücadelesi paneli ve kamera kullanım atölyesi de yapılacak.

GÖSTERİMLERİN YANI SIRA PANEL VE ATÖLYE

Festival haftası boyunca (7-14 Ekim) yapılacak 44 film gösteriminin yanı sıra 8 Ekim günü Konyaaltı Cemevi’nde gerçekleşecek Emek Mücadelesi paneline DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ve Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan konuk olacak. OHAL, KHK’lar ve Diktatörlüğe Karşı Emek Mücadelesi konulu panelin moderatörlüğünü ise Halkevleri MYK Üyesi Kutay Meriç Üstlenecek.
Antalya Sinema Derneği’nin desteğiyle Cep Sahne’de gerçekleşecek Blackmagic Ursa Mini 4K Atölyesi’nin yürütücülüğünü Naci Bürtev Yapacak. Blackmagic Ursa kameranın avantajları, dezavantajları ve özelliklerinin anlatılmasının ardından kamera kullanımına dair uygulamalar yapılacak.

İFF nedir?

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından, emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve ülkemizde işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan festival;
Sine-Sen (DİSK), Dev Sağlık-İş (DİSK), Tez Koop-İş (TÜRK-İŞ), Tek Gıda-İş(TÜRK-İŞ), Ses (KESK), Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri, ÇEVBİR, CAPULTV ve Sendika.Org tarafından düzenleniyor.
Her yıl Mayıs ayı başında Ankara, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’daki açılış ve gösterimlerle başlayan festival daha sonra tüm Anadolu’yu geziyor. Festival sponsor ve reklam kullanmamakta tamamen dayanışmayla hazırlanmakta ve bütün gösterimler halka ücretsiz olarak sunulmaktadır.

ANTALYA

İFF-Antalya düzenleme komitesi bu yıl, Muratpaşa Belediyesi, DİSK bölge temsilciliği, KESK şubeler platformu ve Antalya Halkevleri’nden oluşuyor.

İşçi Filmleri Festivali Antalya programına buradan ulaşabilirsiniz, https://issuu.com/nobydae/docs/__ff_geni__letilmi___program

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here