12 Eylül 1980 Faşist Diktatörlüğü Antalya‘da yüzlerce kişi tarafından protesto edildi.

Antalya’da  bir araya gelen çok sayıda parti, hareket, sendika, dernek, meslek odası tarafından oluşturulan platform  12 Eylül Faşist Diktatörlüğünün yıl dönümü nedeniyle bir yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi.

Üç Kapılar önünde toplanarak Attalos Heykeline kadar  yürüyen yüzlerce kişi    sık sık  “Darbeciler hesap verecek” “Faşizme Karşı Omuz Omuza” “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek” “Yaşasın Devrimci Dayanışma”  sloganları attılar.

Attalos Heykeli önünde  sonlanan yürüyüşte yapılan saygı duruşunun ardından platform adına  Kadir Zeybek basın açıklamasını okudu.

Zeybek konuşmasında, 12 Eylül darbesinden miras kalan anti-demokratik uygulamaların  günümüzde de devam ettiğini belirterek,  “12 Eylül AKP ile devam ediyor “dedi.

“Eziyet edene, soyan ve sömürene, barışın ve halkların düşmanlarına, ötekileştiren, yalnızlaştıran, başkalarının yaşama haklarına saygı göstermeyenlere, emeğin düşmanlarına; kısaca 12 Eylül zulüm düzeninden beslenipte bu gün aynı düzeni sanki karşıylarmış gibi yaparak sürdürenlere, “Sanık ayağa kalk” demek için ayağa kalkmanızı ve bizimle olmanızı bekliyoruz”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here